Šiame straipsnyje apžvelgsime tai, ką nustatė mokslininkų atliktas tyrimas apie elektrinius patalpų šildytuvus bei jų kaštus.Naujausi tyrimai rodo, kad ant sienos montuojami šildytuvai, kaštų prasme yra pats efektyviausias būdas elektra šildyti nedidelio ploto butus. Tokius rezultatus lemia pačios elektrinių šildytuvų (radiatorių) technologinis inovatyvumas. Jie suderina gana aukštą našumą su prieinama įsigijimo kaina, ypač, jeigu lyginsime su šilumos siurbliais. Nors šilumos siurblių našumas yra daug aukštesnis, mažame būste tai – perteklinė galia.

Tyrimo rezultatai

Konvektorius Atlantic F120 DESIGN 500W

Kadangi tyrimas buvo atliktas Jungtinėje Karalystėje, Šefildo mieste, galutinės kainos ir skaičiai gali skirtis nuo to, ką matysime Lietuvoje. Tačiau viena išlieka nenuginčijama – jeigu įrenginys suvartoja mažiau energijos ir veikia efektyviau, jo išlaikymas visur bus pigesnis. Tyrimo duomenimis galima pasitikėti ir dėl to, kad Šefilde bei Lietuvoje, ištisus metus vyrauja ganėtinai panaši oro temperatūra.

Kadangi vidutinė elektrinio šildymo sistema tarnauja net daugiau nei 25 metus, pradinės šilumos siurblio įrengimo išlaidos mažame bute tiesiog neatsiperka. Dėl šios priežasties, net ir apie 35-40% didesnė, elektrinio šildytuvo sugeneruota sąskaita mėnesio gale reiškia, kad per visą tarnavimo laiką su šilumos siurbliu, ko gero nesutaupytumėte tiek, kad atsipirktų būtent tokia investicija mažame bute. Paprasčiausiai, pirkdami šilumos siurblį labai daug sumokėsite už patį įrenginį bei jo sumontavimą. Konvektorinių šildytuvų bei jų įrengimo kaina yra gerokai mažesnė.

Nors dideliame name šilumos siurblys oras-vanduo ir pasižymi labai aukštu efektyvumu, o šildymas elektriniais šildytuvais ten nebėra toks efektyvus, mažame bute jaučiamas skirtumas yra per menkas, kad pateisintų papildomą investiciją.

Išvados apie elektriniius šildytuvus ateičiai

Ekspertai, atlikę tyrimą, taip pat pastebi tai, jog yra labai didelis skirtumas, kaip mažesnio ploto butų gyventojai apsirūpina šildymu. Pasirinkus tinkamą ir efektyvią sistemą, sumažės ne tik išlaidos šildymui mėnesio gale, tačiau ir anglies dioksido emisijos, tad rūpinsitės ne tik savo pinigine, bet ir aplinka.

Ne ką mažiau įtakos turi ir tinkamas įrengimo planavimas bei ergonomiškumas. Jeigu pasirinkti tinkami tvirtinimo elementai, geriausia erdvė momentiniams ar kitų tipų šildytuvams, iš jų bus daugiau naudos. Tačiau jų įrengimą reikėtų patikėti profesionalams, o ne bandyti viską įrengti patiems.

Vartotojų rankose yra pasirinkimo laisvė

Šio tyrimo ataskaita tik parodo, kad ateityje vartotojai turės aiškesnį kelią į pasirinkimą. Tokie tyrimai padeda aiškiai atskirti, kas namų ūkiui tinka geriausiai. Dauguma vystytojų galės iš anksčiau pagalvoti apie šildymo bei priežiūros infrastruktūrą bei pritaikyti būstus moderniam, taupiam šildymui.

Šildymo sprendimų gamintojai užsimena, kad bendradarbiaudami su vystytojais pastebėjo dar vieną bendrą tendenciją. Trifazis elektrinis šildytuvas, lyginant su šilumos siurbliu, taip pat sutaupo vietos patalpų viduje, kadangi niekur nereikia statyti didžiulio bloko.