Nuo to, kur stovės elektrinis radiatorius(-ai), labai priklauso ir pačio šildymo efektyvumas. Parinkus optimaliausią vietą bus galima džiaugtis tuo, kad šildymo sistema veiks efektyviau, taupys jūsų elektrą, pinigus bei tausos aplinką. Norint tokio rezultato, reikia nepamiršti kelių, paprastų patarimų, kur geriausia montuoti šildytuvą.

Po langu

Jau niekam nebėra naujiena, kad šildytuvams bene geriausia vieta yra po langais. Plokšteliniai arba konvektoriaus tipo šildytuvai gražiai tvirtinasi prie sienos, tačiau jei jiems nėra vietos, galima rinktis sieninius juostinius šildytuvus. Pastarieji išsiskiria mažesniu aukščiu, bet didesniu ilgiu. Tokioje vietoje stovintis šildytuvas efektyviai šildys nuo lango stiklo einantį šaltą orą bei neleis susidaryti šaltam skersvėjui palei grindis.

Jų neturėtų blokuoti baldai

Viena dažniausių klaidų, kurią daro žmonės – šildytuvai apstatomi baldais ar dekoracijomis. Tai trukdo šiltam orui cirkuliuoti. Kai planuojate patalpos įrengimą, suplanuokite viską taip, kad aplink šildytuvus plotas būtų laisvas. Tai užtikrins efektyvesnį šilumos paskirstymą bei neleis naudoti daugiau energijos nei yra būtina.

Geriau – daugiau, bet po mažiau

Tolygiau patalpą šildys keli mažesnio galingumo šildytuvai, o ne vienas didelis. Kuo didesnė patalpa, tuo geriau turėti kelis šilumos šaltinius. Jeigu patalpa nėra didelio ploto, vienas elektrinis radiatorius/konvektorius gali būti efektyvus, o štai su didesne erdve, turint kelis nedidelius šildytuvus, galima tolygiau bei paprasčiau paskirstyti šiltą orą.

Montuokite juos ant sienos

Pasirinkus tinkamas darbo priemones, šildytuvus galima sumontuoti beveik bet kurioje vietoje. Visgi, ant sienos tvirtinami šildytuvai turėtų būti montuojami ne žemiau nei 10cm virš grindų bei paliekant bent 10cm laisvos erdvės į visas puses. Taip užtikrinama geriausia oro cirkuliacija. Bene visada geriausia, kad šildytuvai būtų tvirtinami prie sienos. Vadovaukitės produkto instrukcijomis.