Elektrinis vandens šildytuvas gali su laiku pradėti kelti tam tikrų problemų, kaip vis dažnesnis karšto vandens trūkumas, neįprasti garsai boileryje, rūdžių spalvos ar skonio vanduo, keistas vandens kvapas ar išvis vamzdžiais nepraeinantis vanduo. Suteikiame keletą patarimų, kaip identifikuoti elektrinio vandens šildytuvo gedimus.

 

Patikrinkite saugiklį ir „reset“ mygtuką

Jei karštas vanduo Jūsų nepasiekia, patikrinkite saugiklį. Tai ypač aktualu, jeigu Jūsų boileris tarnauja jau ilgus metus.

Patikrinkite „reset“ mygtuką. Nuimkite viršutinį vandens šildytuvo termostato dangtelį ir naudodamiesi voltmetru patikrinkite, ar elektros srovė eina iki gnybtų. Uždėkite testeriaus laidus ant L1 ir L2 gnybtų , jeigu srovė yra, paleiskite boilerį iš naujo paspaudę „reset“ mygtuką.

 

Patikrinkite, ar elektra pasiekia kaitinimo elementą

Naudodamiesi varžos matuokliu palieskite laidus prie kaitinimo elemento varžtų. Jeigu nėra varžos, vadinasi teks keisti kaitinimo elementą. Jeigu varža yra, kiekvieną varžtą patikrinkite individualiai. Gali būti, jog kaitinimo elementas trumpina. Jeigu vandens šildytuvo talpoje vanduo yra šaltas, gali būti, kad yra problemų su termostatu arba kaitinimo elementu. Patikrinkite srovę, keliaujančią iki kaitinimo elemento. Jeigu jos nėra, vadinasi bėda bus susijusi su termostatu. Jeigu matote įtampą, reikės išjungti boilerio saugiklius ir išimti kaitinimo elemento laidus.

 

Patikrinkite apatinius komponentus

Jeigu viršutiniai boilerio komponentai bei įrenginio kontrolės aparatas nerodo jokių gedimų, galite patikrinti apatines vandens šildytuvo dalis. Įjunkite saugiklius ir atlikite tokį patį patikrinimą kaip anksčiau. Dažniausiai tokiais atvejais tenka tiesiog pakeisti laidų instaliaciją.

 

Neįprasti garsai, sklindantys iš talpyklos

Kartais iš elektrinių boilerių pradeda sklisti įvairūs garsai. Švelnus traškėjimas gali būti normali  vandens kaitinimo ir vėsinimo reakcija , tačiau kartais tai reiškia oro patekimą į vandens liniją. Tuomet reikėtų gerai patikrinti vandens vožtuvus – ar nėra burbuliukų ar nuotėkio. Nustatykite termostatą taip, kad vanduo neužvirtų. Taip pat galite smarkiau suveržti vožtuvą ir pažiūrėti, ar tai sustabdys kylantį triukšmą. Jeigu nepadės, papildomai užsandarinkite jį lydmetaliu.

 

Vanduo su rūdimis

Jeigu pastebėjote rūdis vandenyje, tai gali reikšti, kad vandens šildytuvo vidus pradėjo rūdyti ir teks  pakeisti visą boilerį. Kitas variantas – rūdys susiję su Jus pasiekiančiu gruntiniu vandeniu, kurį reikia patikrinti ir filtruoti.

 

Sugedusių kiaušinių kvapas

Šis kvapas indikuoja, kad problema susijusi su vandentiekio ar šulinio vandeniu, kuriame yra pernelyg daug geležies. Tuomet reikėtų pagrindinėje vandens linijoje įdiegti vandens valymo filtrą. Be to nemalonus kvapas gali atsirasti dėl sugedusio boilerio magnio anodo. Tokiu atveju anodą reikia pakeisit nauju.