Vandens šildytuvas - nepamainomas buitinis prietaisas, kurio dėka galime naudotis karštu vandeniu bet kuriuo paros metu. Nors šio prietaiso galingumas bei veikimas yra tikrai kokybiškas ir ilgalaikis, dažnai susiduriame ir su atvejais, kai boilerio valymas yra neišvengiamas.

Valyti boilerį, patartina tuo atveju, kai pastebite jog elektros energijos sąnaudos yra didesnės nei visada, jei karšto vandens paruošimas užtrunka ilgą laiko tarpą, o taip pat ir tokiais atvejais kai pastebite jog vandens spalva įgavo gelsvą atspalvį bei jo kvapas tampa įkyriai nemalonus. Tokiu atveju, jeigu karštas vanduo tenkantis iš boilerio įgyja blogą kvapą, galima imtis veiksmų ir pačiam. Omenyje turime temperatūros padidinimą iki maksimalios, kas padės išnaikinti boileryje apsigyvenusius mikroorganizmus bei bakterijas.



Boilerio valymo darbus, galime suskirstyti į kelis etapus:

1. Boilerio talpos išvalymas

2. Magnio anodo keitimas

3. Gyvatuko, esančio boileryje plovimas.

Boilerio talpos išvalymas - reikalaujantis nemažai pastangų - efektyvus valymo būdas. Boilerio valymo darbus galite atlikti ir patys, tačiau kas atliks šį darbą profesionaliau nei tai išmanantys santechnikai. Boilerio valymo darbai prasideda nuo darbo pasiruošimo vietos bei reikiamų įrankių susiradimo, tokių kaip: guminės pirštinės, kibiras skirtas vandeniui, valymo priemonės ir panašiai. Norint išsivalyti boilerį tinkamai, svarbu atsižvelgti į šiuos punktus. Visų pirma, vandens šildytuvą, būtina išjungti iš elektros lizdo. Tada, turi būti nuimama boilerį sauganti plastmasinė apsauga, kurią galima rasti pačioje boilerio apačioje. Svarbu išleisti visą vandenį esantį vandens šildytuve bei tai daryti per tam skirtą vandens išleidimo sklendę. Žinoma, svarbu atjungti šildytuvo kaitinimo elementą bei atsisukti atsisukti didžiausius varžtus, kurie ir saugo kaitinimo elementą. Visus šiuos darbus atlikus teisingai, galima pradėti valyti susikaupusias kalkes bei nešvarumus, turint didesnės talpos kibirą bei apsaugines pirštines.

Magnio anodo keitimas - tai pat kaip šio elemento svarba, jo pakeitimas jam susidėvėjus yra labai svarbus. Anodas, kuris apsaugo boilerį nuo korozijos, turi būti tinkamai pakeistas ir parinktas pagal boilerio tipą. Be to, ne paslaptis jog anodai gali būti naudojami ir norint išspręsti prieš tai minėtą blogo vandens kvapo problemą, kurią sukelia vandenyje bei boileryje apsigyvenusios bakterijos.

Gyvatuko plovimas - itin paprastas procesas, kurį galima atlikti ir be jokios specialisto pagalbos. Gyvatuką plauti reikia po šiltu vandeniu, naudojant paprastą ūkinį muilą bei kempinę. Kodėl jo plovimas yra toks svarbus? Taip pat, kaip visame boileryje, kalkės ypatingai dažnai kaupiasi ir ant gyvatuko.

Norite praustis minkštu bei kokybišku vandeniu? Jokiu būdu, neatidėliokite boilerio valymo darbų, nes tik tinkamai prižiūrimas boileris gali sklandžiai bei tinkamai funkcionuoti.