Turbūt joks buitinis prietaisas neveikia amžinai. Genda šulinių siurbliai, užsikemša katilinės, galiausiai užkalkėja vandens šildytuvai ir t.t. Namų ūkį nuolatos reikia prižiūrėti, kad visi būtini įrenginiai veiktų ilgai ir be trikdžių. O rečiau ar netinkamai prižiūrint įvairias vandens ir šildymo sistemas, šios, žinoma, genda. Štai neretai pasitaikantys yra vandens šildytuvų gedimai, kuriuos sukelia tam tikri veiksniai. Nors boilerį sutaisyti nėra labai sunku, taisymą bei kitus gedimus vertėtų patikėti tam išmanantiems specialistams bei žinoma pamačius menkiausią gedimą pradėti ieškoti problemos šaltinių.

 

Dažniausi vandens šildytuvo gedimai:

1. Gedimai, sukelti kalkių nuosėdų. Tais atvejais, kai ilgesnį laiką turimas boileris pradeda gesti, dėmesį vertėtų atkreipti į jo galimai apkalkėjusį kaitinimo elementą. Ne paslaptis, kalkės gali labai greitai pasklisti aplink visą kaitinimo elementą, taip pakenkdamos jo tinkamam funkcionavimui. Apkalkėjusiam kaitinimo elementui, reikia žymiai daugiau energijos tam, kad vanduo esantis aplink jį būtų sušildytas. Dėl šios priežasties, pats šildymo prietaisas tampa nebe toks ekonomiškas, sueikvoja didesnį kiekį elektros energijos, prišildo mažesnį kiekį vandens bei galų gale gali visiškai sugesti - perdegti. Tam, kad taip neatsitiktų yra netgi keli apsisaugojimo nuo kalkių būdai, kuriuos verta žinoti kiekvienam. Pirmas ir svarbiausias - vandens minkštinimas. Minkštas vanduo - jokių problemų su kalkėmis. Taip pat, galite filtruoti vandenį bei įsigyti atbulinio osmoso sistemą, kurio pagalba bus naudojamas tik švarus ir minkštas vanduo.

2. Sutrikęs boilerio elektros maitinimas. Labai dažnai, boileriui nustojus šildyti vandenį, kaltinti pradedame prieš tai minėtą kaitinimo elementų apkalkėjimą. Tačiau visų pirma, vertėtų įsitikinti ar boileris yra tinkamai prijungtas prie elektros maitinimo bei ar nėra pradingusio kontakto su viena iš šildytuvo dalių.

3. Sugedęs termostatas. Kartais, sugenda ir temperatūros reguliatorius - termostatas, kuris yra atsakingas už pastovios temperatūros palaikymą. Apie termostato gedimą, dažniausiai praneša nebešylantis vanduo. Tokiu atveju, jeigu vandens temperatūra tampa nebereguliuojama, vertėtų sunerimti. Sugedus termostatui, vanduo gali perkaisti taip, kad pats boileris netgi gali susprogti.

Manote jog jūsų turimas boileris galėjo sugesti būtent dėl šių, prieš tai paminėtų priežasčių? Boilerio gedimus sutvarkyti nėra sunku, tačiau labai svarbu juos pastebėti laiku. Norint šių problemų išvengi apskritai, derėtų profilaktiškai patikrinti savo boilerio būklę, stebėti vandens šildymo procesą ir intensyvumą bent kelis kartus per metus.