Ventiliatoriai yra patogus, ganėtinai nebrangus ir patogus būdas apsisaugoti nuo svilinančios vasaros kaitros savo namuose, darbo vietoje ar kitoje erdvėje. Norint įsigyti maksimaliai naudingą ir efektyvų ventiliatorių neužtenka tik žinoti populiariausius modelius ir geriausius gamintojus. Reikia turėti tam tikras įžvalgas bei gerai suprasti savo poreikius. Tačiau norėdami palengvinti jūsų kelią iki sprendimo, paruošėme 4 geriausius patarimus besirenkantiems ventiliatorių.

Nusistatykite biudžetą atsižvelgdami į rinką

Renkantis įrenginį negalima nuneigti to, jog kiekvienas pirkėjas turi savo biudžetą. Tiesa, jūsų biudžetas turėtų būti racionalus ir nustatytas atsižvelgiant į rinkos realijas bei vyraujančias tendencijas. Tai reiškia, kad ventiliatoriui skirkite sau įkandamą sumą, tačiau nesitikėkite rasti stebuklingai gerą variantą už daug žemesnę nei vidurkis, kainą.

Kaip ir bet kuris vertingas pirkinys, ventiliatorius gali siūlyti daugybę privalumų, tačiau jo pirkimo kaina gali būti kiek didesnė. Tad jums reikia pasverti, kurie privalumai verti papildomų išlaidų, o kurie - ne.

Rinkitės iš vieno arba dviejų tipų

Nors pvz., renkantis vonios ventiliatorių dvejonių būna mažai, tačiau kitiems namų kambariams ar patalpoms tinkančių ventiliatorių gali būti labai daug. Dvejonės, abejonės ir perdėti svarstymai stabdo jūsų paieškas ir sukuria bereikalingas kliūtis.

Tad supaprastinkite savo paieškas. Jeigu norite optimalaus sprendimo kažkuriam namų kambariui, rinkitės pastatomus arba bokštinius, arba pakabinamus/lubinius ventiliatorius. Kuomet nusprendžiate, jog, pavyzdžiui norite pastatomo ventiliatoriaus, vertinimui lieka daug siauresnis asortimentas, kadangi nebesvarstysite pakabinamų ir lubinių.

Įvertinkite valdymą ir papildomas funkcijas

Galimybė reguliuoti ir valdyti ventiliatorių yra labai naudinga ir vertinga. Jeigu šis įrenginys gali būti reguliuojamas daugybe skirtingų būdų ir tipų, jis bus lengviau pritaikomas prie bet kokių oro sąlygų.

Vos vos per karšta? Įjungiate eco arba mini režimus ir mėgaujatės lengvesne vėsa. Kaitina vasariškas karštis ir rodos, kad viskas tirpsta ir lydosi? Įjungiate greitesnį režimą bei sukiojimąsi, atvėsindami visą kambarį ir sukurdami puikų mikroklimatą.

Geriausi ventiliatoriai turi ir nuotolinio valdymo funkciją. Tiesa, ji kiek padidina pačio įrenginio kainą (įprastai), bet galimybė reguliuoti veikimą pulteliu ar net išmaniuoju telefonu yra tokia vertinga, kad verta už ją mokėti papildomai!

Veikimo tylumas - be galo svarbi komforto sąlyga

Niekas nenori turėti tokį ventiliatorių, kuris nuolat ir garsiai ūžia. Jeigu yra galimybė, turbūt visi vartotojai rinksis tyliau veikiantį įrenginį, per daug neaukodami galingumo. Juk garsiai ūžiant ventiliatoriui daug sunkiau pailsėti, atsipalaiduoti, susikoncentruoti į kitą veiklą.

Mes patariame didelį dėmesį atkreipti į tai, kas nurodoma techninėje aprašymų lentelėje. Čia galima rasti ir triukšmingumo vertinimą, matuojamą db(A). Kuo didesnį decibelų skaičių įrenginys pasiekia tyliausiame veikimo režime, tuo jis yra triukšmingesnis. Kuomet įmanoma, rinkitės tylesnį bokštinį arba pastatomą vėjelį. Jis atneš daugiau komforto!