Nepaisant to, kokio tipo terasą turite, ją būtina tinkamai apšiltinti. – paprastą namų terasėlę ar prabangią didelio ploto restorano terasą. Pateikiame patarimus, kaip apšiltinti tiek mažo, tiek didelio ploto terasą ir pasiekti pačių geriausių rezultatų.

Dirbkite planuodami savo veiksmus! Prieš pradėdami statyti terasą apsvarstykite visas galimybes ir grėsmes, susijusias su apšiltinimu. Reikėtų atsižvelgti į tai, kurioje pusėje geriausia statyti terasą. Specialistai rekomenduoja pietrytinę, pietinę arba pietvakarinę pastato pusę. Stenkitės pastatyti terasą taip, kad būtų lengva joje tinkamai sumontuoti šildytuvus. Tokiu būdu išlošite laiko bei sutaupysite pinigų papildomoms priemonėms. Jei nepavyksta suplanuoti keleto smulkmenų į priekį, pasirinkite tokį šildytuvą, kuris turi skirtingas montavimo galimybes. Turint prietaisą su specialiais laidais ir jungtimis galėsite jį pastatyti pačioje optimaliausioje vietoje ir išgauti maksimalią naudą.

Išsiaiškinkite savo poreikius! Rinkoje – daugybė šildytuvų konkurencingomis kainomis, todėl stengiantis įsigyti tinkamiausią, neapsirikite. Tiksliai suformuluokite kriterijus, kuriais remiantis bus perkamas šildytuvas. Paklauskite savęs, ko iš jo tikitės. Ar ketinate jį nešioti iš vienos vietos į kitą? Ar jis turi būti apsaugotas nuo drėgmės? Koks yra patalpos plotas ir kokio galingumo prietaiso norite arba kelių šildytuvų Jums gali prireikti? Tai padės suprasti pagal kokius kriterijus reikėtų rinktis būsimą pirkinį.

Išsirinkite tinkamiausią šildymo prietaisą! Visa patalpų šiltinimo įranga yra skirstoma į dvi pagrindines rūšis: ventiliatorius ir tepalinius šildytuvus, kurie šildo orą, bei infraraudonųjų spindulių šildytuvus, kurie kaitina aplinkui esančius objektus. Jei lyginsime pastaruosius su šildančiais orą, jie patalpą gali prikaitinti net iki trijų kartų sparčiau. Dėl šios priežasties jie puikiai pritaikyti atviroms erdvėms, kuriose karštas oras greitai pasišalintų.

Jei terasa, kurią planuojate apšiltinti, nėra visiškai izoliuota, rekomenduojame naudoti galingesnius šildytuvus. Jei patalpa pakankamai uždara, pakaks ir silpnesio. Renkantis infraraudonųjų spindulių šildytuvus, vienam kvadratiniam metrui pakanka 50W galingumo šildytuvo. Norint apšiltinti uždarą terasą, patariame rinktis įrangą su įmontuotu termostatu bei laikmačiu. Vienas iš svarbiausių dalykų – galingumo reguliavimas. Tai didelis palengvinimas siekiant tolygios temperatūros patalpoje.

Pasirūpinkite tinkamu šildytuvų išdėstymu. Dauguma šildymo prietaisų veikia tuo pačiu principu ir šildo tik arčiausiai jų esančius objektus. Paėjus kiek toliau nuo šildytuvo, mums ir vėl pasidaro vėsu. Šią problemą galime išspręsti išdėliojant keletą šildymo įrenginių skirtingomis kryptimis. Karštas oras visada kyla į viršų, todėl šildytuvai turi būti išdėstyti kuo žemiau. Tokiu būdu išvengsite oro temperatūrų kitimo skirtinguose aukščiuose. Jei renkatės infraraudonųjų spindulių šildytuvą, kabinkite jį 2 – 3,5 m. aukštyje, nes jis kaitina ne patį orą, be to, ne taip sausina orą kaip kiti.