Kaip ir kiekvienam prietaisui dujiniam katilui būtina reguliari priežiūra. Dujiniame katile besikaupianti dulkių ir karščio kondensacija gali paskatinti įvairių gedimų atsiradimą. Reguliariai atlikdami profilaktinį patikrinimą, galite sumažinti gedimų atsiradimo tikimybę ir užtikrinti ilgesnį dujinio katilo tarnavimo laiką. Pateikiame patarimus, kaip teisingai prižiūrėti ir valyti dujinius katilus.

Paruošimas patikrai. Prieš pradėdami patikrinimą dujinį katilą visiškai išjunkite. Būkite atsargūs ir palaukite, kol šildytuvas visiškai atvės. Patariame palaukti bent 2-3 valandas. Tuomet šildytuvą ištuštinkite. Jei katilas pakankamai atvėsęs, atsuktuvo pagalba galite nuimti priekinį ir viršutinį dangčius, o kartu su jais ir kaminą. Gerai įsiminkite kiekvienos detalės poziciją įrenginyje, kad vėliau viską teisingai sudėtumėte atgal (nusifotografuokite ardomas vietas).

Vamzdžių išvalymas. Jei išėmėte visus pirmame punkte paminėtus komponentus, dabar turite prieigą prie šilumokaičio. Vidui išvalyti naudokite šepetėlius. Kruopščiai nuvalykite susikaupusias dulkes nuo vamzdžių ir šildytuvo pagrindo. Tuomet švariu vandeniu nuplaukite vamzdžius ir leiskite jiems nudžiūti.

Viso įrenginio išvalymas. Kai nuvalysite vamzdžius, pradėdami nuo apatinės dalies, dulkių siurbliu nusiurbkite visą įrenginį.

Dalių sudėjimas atgal į vietas. Kruopščiai išvalę visas atskiras dalis ir teritoriją aplink jas, viską sudėkite atgal. Pradėkite nuo vamzdžių, tuomet pritvirtinkite įrenginio dangčius bei kaminą. Jį taip pat nuvalykite šepetėliu ar nuplaukite vandeniu.

Paleidimas iš naujo. Kai viską sudėsite į vietas, dar kartą gerai patikrinkite, ar visi komponentai įstatyti teisingai. Tuomet įjunkite katilą ir leiskite termostato rodikliui pakilti iki virimo ciklo. Turėtumėte matyti įprastą mėlyną liepsną su šiek tiek oranžiniu atspalviu.

Teisingai atliekamas profilaktinis dujinio katilo išvalymas – svarbi procedūra, tačiau bent kartą metuose rekomenduojame leisti patikrą atlikti profesionalui. Naujesniems dujinių katilų modeliams būdingas saugesnis, aiškesnis valdymas, tačiau visiems gamtinių dujų įrenginiams būtinas reguliarus profesionalo patikrinimas.