Sugedus boileriui tikrai nebūtina kiekvieną kartą kviestis santechniko. Priklausomai nuo vandens šildytuvo tipo, tam tikrus gedimus ar nesklandumus galima išspręsti savarankiškai atlikus boilerio profilaktiką ir ištaisius atsiradusią spragą.

Momentiniai boileriai yra tokie vandens šildytuvai, kurie paprastai montuojami šalia kriauklių ir tiekia karštą vandenį momentiškai - srovei keliaujant pro boilerio kaitinimo elementą tiesiai link maišytuvo. Dėl unikalios sandaros ir mechanizmo, momentinių boilerių priežiūra bei gedimai skiriasi nuo įprastų boilerių gedimų. Čia apžvelgsime, kokie gali būti momentinio boilerio gedimai ir kaip juos ištaisyti be santechniko pagalbos.

Pagrindiniai momentinių boilerių nesklandumai būna susiję su kaitinimo elementu, todėl jeigu pastebite, jog jus pasiekia vis vėsesnis vanduo arba iš viso neteka karštas vanduo, teks pakeisti kaitinimo elementą.

  1. Pirmiausiai prieš atlikdami bet kokį boilerio remontą ar patikrinimą, turite jį išjungti iš elektros maitinimo ir išjungti elektros tiekimą namų elektros skydelyje. Taip pat dėl viso pikto pasinaudokite voltmetru ir dar kartą įsitikinkite, kad elektros srovė tikrai nepatenka į boilerį.
  2. Išleiskite momentiniame boileryje esančius vandens likučius, atsukdami kaštą vandenį viename iš maišytuvų namuose – tai tebus keli lašeliai vandens, nes momentiniai boileriai neturi talpos, kurioje būtų laikomas karštas vanduo.
  3. Atsukite boilerio korpusą laikančius varžtus, kad turėtumėte prieigą prie kaitinimo elemento ir boilerio elektros instaliacijos.
  4. Atsukite varžtus, kurie laiko raudonus ir juodus laidus, esančius kaitinimo elemento viršuje. Tuomet veržliarakčiu atlaisvinkite kaitinimo elementą ir kartu su juo esančią veržlę. Senąjį elementą išimkite apvyniodami jį sausu skudurėliu – svarbu, kad ant elektros instaliacijos darbo metu nepatektų vandens.
  5. Naują kaitinimo elementą kartu su jam pritaikyta veržle įdėkite į elementui skirtą vietą boileryje ir tvirtai užveržkite.
  6. Dabar galite sugrąžinti laidus į maitinimo vietą prie kaitinimo elemento ir juos pritvirtinti, kaip buvo prieš tai.
  7. Prieš uždarydami boilerio korpuso skydelį dar kartą pasirūpinkite, kad viduje aplink elektros laidus būtų sausa. Jeigu įjungsite elektros maitinimą, o momentinio boilerio viduje bus likę drėgmės, automatinė apsaugos sistema neleis kaitinti vandens tol, kol nebus išsausintas boilerio vidus ir kontrolės skydelis. Jeigu bent keli lašai vandens pateko prie kontrolės skydelio, pasinaudokite plaukų džiovintuvu ir pūskite šiltą orą tol, kol drėgmė visiškai išgaruos iš įrenginio.