Panardinami vandens siurbliai yra pakankamai populiarus pasirinkimas daugeliui užduočių atlikti. Jie gali būti pasitelkiami vandeniui iš grunto išpumpuoti, gruntinio vandens panaudojimui, kaip geriamojo ar nelaimės atveju, drenuojant potvynio vandenį, užterštą vandenį ir ne tik. Šis agregatas dirba po vandeniu ir yra pilnai panardintas po paviršiumi, dėl to naudotojų prieiga prie jo ir galimybės patikrinti yra pakankamai ribotos.


Gali pasitaikyti tokia situacija, kad siurblį jūs įjungiate, girdite veikimo garsą, tačiau vanduo visiškai nėra pumpuojamas. Tokia problema yra ganėtinai dažna ir ją, neretai galima išspręsti ir patiems.

Problemos priežastis – oras, aptekęs į siurblį

Siurblio viduje yra darbo ratas (rotorius, sparnuotė...), pro kurį, kai siurblys yra panardinamas, teka vanduo. Darbo rato paskirtis yra užtikrinti, kad vanduo iš siurblio vidaus būtų pernešamas į siurblio išleidimo/išėjimo angą. Kol tai vyksta – siurblys veikia optimaliai ir pumpuoja vandenį.

Tačiau tuomet, kai siurblį nardiname į vandenį, jis pirmiausiai prisipildo vandeniu ir tik tada oru. Visgi, savaime visas oras iš korpuso vidaus gali nepasišalinti. Na, o siurblys negali veikti optimaliu režimu, jeigu darbo rate yra oro, nes jis yra lengvesnis už vandenį ir kyla į viršų, kur dažniausiai ir rasime darbo ratą. Net ir santykinai nedidelis oro kiekis visiškai neutralizuoja sparnuotę bei ji pumpuoja gerokai mažiau vandens arba visiškai jo nepumpuoja, lyginant su įprastu pumpavimo kiekiu.

Sprendimas. Dažniausiai sprendimas yra ganėtinai nesudėtingas. Jums tereikia prieiti prie vandens siurblio, ištraukti jį iš skysčio, įdėti jį atgal ir prilaikant, paversti jį, kai jis yra panardintas. Tuo metu pastebėsite, kad vanduo burbuliuoja (išleidžiamas oras). Kai burbulų nebeliks, galite pastatyti siurblį į jam įprastą padėtį ir jis vėl veiks optimaliai. Visa tai užtruks vos kelias minutes!

Jeigu siurblio pavertimas nepadeda

Gali būti ir taip, kad problema nebūtinai bus oro sankaupa siurblio viduje. Jeigu po pavertimo siurblys toliau nepumpuoja, rekomenduojame kreiptis į siurblio pardavėjus, montuotojus ar vandens siurblių remonto specialistus. Jie galės tiksliai nustatyti problemą bei pasiūlyti sprendimus.