Nuotekų siurbliai arba fekaliniai siurbliai yra naudojami nuotekų ar užterštų skysčių pumpavimui, ypač gerai tinkantys norint į viršų perpumpuoti skystį iš giliau žemėje esančių šaltinių. Taip pat šie įrenginiai tinkami gruntinių vandenų (turinčių daug smėlio ar molio) pumpavimui, drenavimui ir t.t.

Galingesni nuotekų siurbliai, skirti pumpuoti didelius kiekius skysčių, sudaro kanalizacines/drenažo stoteles – kėlimo sistemas, kurios itin pasitarnauja ekonomiškai - jei norima sumažinti hidraulinius nuostolius arba jei visi kiti pumpavimo būdai nėra tinkami. Pavyzdžiui, daug ekonomiškiau yra įsirengti fekalinį siurblį, kuris pakeltų nuotekas iki aukščiausio taško , nuo kurio jos keliautų toliau link rezervuaro veikiamos traukos jėgos.

Nuotekų siurbliai dažnai vadinami kėlimo stotelėmis, ir paprastai yra parduodami kaip visa nuotekų pumpavimui skirta sistema: nuotekų stotelės parduodamos komplektacijoje su tokiais pagrindiniais elementais kaip siurblys, jam pritaikyti vamzdžiai su vožtuvais, sujungimo dėžutėmis, įrangos kontrolės dėžute ir t.t.

 

Panardinami nuotekų siurbliai

Panardinami nuotekų siurbliai gali būti naudojami žemame lygyje esančių skysčių pumpavimui. Panardinami siurbliai gali būti su smulkintuvu arba galintys siurbti skysčius su kietosiomis priemaišomis.

Efektyviam ir  sklandžiam siurbimui ar nuotekų kėlimui yra būtinas nuotekų surinkimo šulinys. Jis skirtas tam, kad siurblys automatiškai, reikalaujant kuo mažiau žmogaus priežiūros, kontroliuotų nuotekų pumpavimą. Tačiau šis šulinys neturėtų būti naudojamas kaip nuolatinė nuotekų talpykla. Rekomenduojama, kad nuotekų surinkimo šulinys būtų mažesnis – tam, kad nuotekos užsilaikytų jame kuo trumpesnį laiką. Tačiau šulinys turi būti pakankamo dydžio, kad šiam pildantis siurblio nevargintų dažnas automatinis įsijunginėjimas ir išsijunginėjimas.

Panardinamų fekalinių siurblių privalumas prieš sauso pastatymo siurblius – tai mažesnė kaina ir lengvesnė, retesnė priežiūra.

Panardinami nuotekų siurbliai tarnauja apie 10-15 metų ir net gi ilgiau, jeigu siurblys pagamintas iš nerūdijančio plieno arba ketaus. Pedrollo nuotekų stotelės yra gaminamos iš stiklo pluošto kompozito ir joms yra suteikimą net 10 metų garantija. Šie įrenginiai patikimai tarnauja ilgus metus, kartais net viršydami gamintojo numatytą tarnavimo trukmę.