Vandens šildytuvai yra skirti vandeniui pašildyti. Šiuo metu vandens šildytuvus siūlančių gamintojų pasiūla – ypač plati, tad išsirinkti sau tinkamą produktą gali būti sunku.

Bene svarbiausia – įvertinti vandens šildytuvo galingumą.

 

Svarbiausi vandens šildytuvo parametrai

Prieš renkantis vandens šildytuvą reikėtų įvertinti du labai svarbius parametrus – boilerio talpą ir galią. Jeigu esate 2-3 asmenų šeima, pasišildyti vandenį ir maudytis po dušu, vonioje, plauti indus ir pan., Jums visiškai užteks 80 litrų talpos vandens šildytuvo. Tačiau, jei Jūsų daugiau – verčiau rinkitės didesnius boilerius – maždaug 100 ar 120 litrų talpos. Taip pat svarbu atsiminti, kad namuose, sodyboje ar kitur suprojektuota vonia šiek tiek padidina vandens sąnaudas.

Kitas svarbus aspektas, renkantis vandens šildytuvą, yra jo galia. Ji irgi gali būti nevienoda, tik reikėtų žinoti, kad vertinant šį šildytuvo parametrą, pagrindinis dėmesys tenka ne žmonių skaičiui, bet šildymo ar elektros instaliacijos galimybėms.

Vandens šildytuvų galingumas

Boilerio galia matuojama kilovatais (kW) arba išreiškiama plotu (m2). Šie dydžiai, parodantys, koks galingas yra įrenginys, svyruoja. Prekyboje dabar yra ir vidutinio galingumo ir ypač galingų vandens šildytuvų, bet ne tai yra svarbiausia. Patariame rinktis nuo 1,2 iki 2,5 kW elektrinius vandens šildytuvus, jeigu planuojate įrenginį jungti į elektros šaltinį. Jei vanduo bus šildomas nuo centrinio katilo, dairykitės kombinuoto vandens šildytuvo, jų galingumas – didelis, be to vanduo bus šildomas dvejopai (ir elektriniu tenu ir termofikaciniu vandeniu). Taip pat galima prietaiso galią įvertinti ir pagal šilumokaičio plotą – jei jis didelis (įrenginys ypač galingas), karštą vandenį turėsite po keleto minučių, o šildymo sąnaudos bus palyginti mažos. Pastebime, kad galingumo vertinimas pagal kW kai kurių gamintojų gali skirtis, tad norėdami tikslumo, labiau galite atsižvelgti į m2.