Nustatyti idealią kambario temperatūrą namuose gali būti sudėtinga. Kadangi reikia suderinti įvairių šeimos narių nuomones (kartais tai ne tik skirtingo amžiaus žmonės, bet ir augintiniai), sprendimas gali būti sudėtingas. Taip pat svarbu atsižvelgti į patalpų šildymo išlaidas, taip pat į tai, kokį poveikį tai turės jūsų namų drėgmei ir CO2 emisijai.

Mes galime pasidalinti savo geriausios praktikos patarimais, kurie padės jums rasti idealią temperatūrą kambariams. Remdamiesi moksliniais tyrimais ir savo didele patirtimi centrinio šildymo srityje padėsime rasti atsakymus.

Apie patalpų temperatūrą

Įprasta, kad to paties namų ūkio nariai pageidauja skirtingos kambario temperatūros. Tikėtina, kad prie 20 °C jausitės kitaip nei jūsų antra pusė, tėvai, atžalos, sesės, broliai, kambariokai...

Oro drėgmė, dėvimi drabužiai ir fizinio aktyvumo lygis - visi šie veiksniai gali turėti įtakos žmogaus šiluminiam komfortui, todėl gali pasikeisti jo pageidaujama kambario temperatūra. Ypač didelę įtaką daro oro drėgmė; kuo didesnė drėgmė, tuo labiau jaučiasi karštis ir tuo didesnis diskomfortas kyla.

Tinkamą temperatūrą savo namuose palaikyti labai svarbu ne tik dėl komforto. Jei per karšta – bus sunku susikaupti. Jei per šalta - didėja peršalimo ligų, net priepuolių ir plaučių uždegimo rizika. Taip pat padidėja pelėsio atsiradimo bei plitimo grėsmė.

Kaina taip pat yra svarbus veiksnys. Namų šildymo išlaidos gerokai kerta per piniginę, todėl svarbu galvoti ir apie taupymą bei maksimalų ekonomiškumą.

Kaip šildyti skirtingas patalpas

Vidutinė kambario temperatūra paprastai būna apie 20 °C. Tai yra geras vidurkis, tačiau svarbu nepamiršti, kad skirtingus kambarius rekomenduojama šildyti nevienodai.

Pavyzdžiui, vonios kambariai turėtų būti šildomi iki 22-24 °C temperatūros, kad žmonės, išėję iš karšto dušo, nepatektų į šaltį ir nejaustų per didelio diskomforto. Na, o štai miegamuosiuose, pagal tyrimus, turėtų būti santykinai vėsiau - 16-19 °C. Miego metu mūsų kūno temperatūra sumažėja, todėl šaltas kambarys padeda palaikyti vidinę temperatūros reguliaciją, kad galėtume gerai pailsėti.

Štai lentelė, kuri parodys optimalias temperatūras jūsų kambariuose:

  • Svetainė/gyvenamosios patalpos - 20 °C - 22 °C
  • Miegamieji - 16°C - 19°C
  • Darbo patalpos - 20°C - 22°C
  • Vaikų (darželinio – mokyklinio amžiaus) miegamasis - 16-20 °C
  • Prieškambaris - 15°C - 18°C
  • Vonios kambarys - 22°C - 24°C
  • Virtuvė - 18°C - 20°C

Keletas kitų patarimų

Kūdikiai ir maži vaikai, atsižvelgiant į jų amžių, prasčiau reguliuoja savo kūno temperatūrą. Ideali temperatūra mažylio miegamajame bus 18,3-21,1 °C, t. y. šiek tiek aukštesnė nei temperatūra, kurią miegodami mėgsta dauguma suaugusiųjų.

Dėl šalto oro kylančios sveikatos komplikacijos labiausiai gresia 65 metų ir vyresniems žmonėms. Jiems rekomenduojama šildyti namus bent iki 18 °C. Jų miegamuosiuose turėtų būti palaikoma ne mažesnė kaip 18 °C temperatūra.

Augintiniai – dar vienas kintamasis faktorius. Dydis, svoris, amžius, sveikata, kailio tipas, veislė - visi šie faktoriai lemia augintinio šiluminio komforto lygį. Kaip ir žmonės, dauguma augintinių yra patenkinti maždaug 20-22 °C temperatūra.

Vasarą įsitikinkite, kad kambario temperatūra, kur bus augintinis, neviršija 26 °C. Nesvarbu, kokia jo rūšis ar veislė – visi gyvūnai gali greitai perkaisti. Žiemą pasirūpinkite, kad temperatūra būtų aukštesnė nei 16-18 °C, ir duokite savo augintiniui miegoti minkštą, šiltą guolį.

Apibendrinimas

Ideali kambario temperatūra kiekvienam žmogui yra skirtinga ir priklauso nuo oro drėgmės, dėvimų drabužių ir fizinio aktyvumo lygio.

Rekomenduojame siekti, kad vidutinė kambario temperatūra būtų 20 °C, miegamajame šiek tiek vėsiau, o vonios kambaryje - šiek tiek šilčiau. Atsižvelkite ir į savo mažylių bei augintinių poreikius.

Norintiems įsigyti papildomą šildymo šaltinį namams, rekomenduojame apsilankyti mūsų konvekcinių radiatorių puslapyje.