Šiuolaikinės granulinės krosnys – minimalistinės konstrukcijos, lengvai eksploatuojamos ir gali šildyti dideles gyvenamąsias patalpas. Nežinote, ar tai pats geriausias variantas Jūsų būstui? Pateikiame pagrindinius granulinių krosnių privalumus, lyginant su kito tipo krosnimis ir židiniais, naudojančiais kito tipo kurą.

 1. Skirtingai nuo malkų deginimo krosnių, granulinės krosnys yra efektyvesnės. Granulės yra visiškai išvalytos nuo medienos dervų, todėl jose yra mažiau drėgmės. Tai reiškia, kad šiluminis efektas yra didesnis ir galingesnis.
 2. Sudegusių medžio granulių produktai pašalinami naudojant gerai suprojektuotą vėdinimo sistemą. Pelenai pašalinami lengvai net krosnies veikimo metu. Kuro likučių (pelenų, suodžių ir kt.) yra daug mažiau lyginant su medžio kuru.
 3. Šiuolaikinės krosnys turi pažangią sistemą, kuri nuolat užtikrina 94 proc. šiluminį efektą, veikia su bet kokio dydžio bei formos medžio granulėmis.
 4. Lengvas valdymas – nereikia specialių mokymų proceso ypatybėms perprasti. Temperatūra reguliuojama gerokai lengviau nei naudojant medžio krosnis. Nereikia kontroliuoti viso proceso – galima krosnį palikti be priežiūros.
 5. Nereikalingas dūmtraukis, pakanka tiesiog išvesti dūmų nuvedimo vamzdį į lauką.
 6. Paviršius neperkaista.
 7. Granulinės krosnys yra saugesnės.
 8. Daugiafunkcinis panaudojimas: galima įrengti tiek mieste esančiuose butuose, tiek vasarnamiuose, tiek kituose individualiuose namuose. Tokios krosnys gali pakeisti senus dujinius šildymo katilus bei daugelį kitų krosnių ir židinių tipų. Jei dujinį šildymo katilą iškeisite į granulinį, būtinai teisingai prijunkite dūmtraukį.
 9. Dažniausiai naudojamos tik medžio granulės, kurias įsigyti galite specializuotose parduotuvėse. Kai kuriose krosnyse galima naudoti augalines granules, medžių žievę, šiaudus ir pan.
 10. Galima naudoti kartu su saulės šildymo sistema, kuri šildo vandenį.
 11. Tinka bet kokiai interjero apdailai. Šiuolaikiniai gamintojai siūlo platų modelių spektrą: iš pateiktų spalvų ir krosnių formų galite pasirinkti tinkamiausią variantą. Yra šilumos reguliavimo funkcija.
 12. Svarbiausia krosnies dalis – degiklis, kuriame yra nurodytas granulių tipas. Krosnį uždega kaitinimo žvakė, po to automatiškai kontroliuojamas oro padavimas, o kuro tiekimą į degiklį galima reguliuoti.
 13. Paprastai leidžiamos patalpose, kuriose draudžiama eksploatuoti medžio krosnis.