Vandens šildytuvai yra vieni iš labiausiai paplitusių buitinės technikos įrenginių. Nuo jų priklauso mūsų buities ir kasdienybės komfortas, tad boileriai – labai svarbūs. Tačiau jie taip pat gali sukurti ir labai daug nepatogumų, jeigu sugenda. Apie gedimus, netinkamus nustatymus ar kitas problemas dažnai byloja pagrindinis simptomas – iš boilerio nustoja bėgti karštas vanduo. Ką tai reiškia, kodėl taip yra ir ką tokiu atveju daryti? Apie viską – šiame straipsnyje.

Pagrindinės priežastys, kodėl iš boilerio nebėga karštas vanduo

Nors jų gali būti labai skirtingų ir įvairių, dažniausiai yra keletas pagrindinių priežasčių, kodėl jūsų vandens šildytuvas gali nebetiekti karšto vandens. Priklausomai nuo to ar tai dujinis, ar elektrinis, ar hibridinis boileris, jos gali skirtis. Visgi dažniausios priežastys yra:

  • Vandens šildytuvas atsijungė nuo elektros srovės. Jei jūsų vandens šildytuvas yra elektrinis, jis neveiks, jei bus išjungta elektra. Patikrinkite, ar neišmušė saugiklių, ar kažkuris prietaisas neprispaudė jungiklių ir jų neišjungė, ar neatsitiko kita problema su pačiu elektros įvadu.
  • Termostatas nustatytas per žemai temperatūrai. Vandens šildytuvo termostatas reguliuoja vandens temperatūrą ir kaitinimo intensyvumą. Jei jis nustatytas per žemai, vanduo niekuomet nebus pakankamai karštas. Atsukite ar nustatykite termostatą į aukštesnę padėtį ir palaukite, kol vanduo įšils. Tai – lengvai išsprendžiama, bet tuo pačiu ir dažnai pasitaikanti problema.
  • Sugedęs (TENas) kaitinimo elementas. Jei jūsų vandens šildytuvas yra elektrinis, vandeniui šildyti jis naudoja vieną ar daugiau kaitinimo elementų. Jei vienas iš šių elementų sugedo, vanduo neįšils. Turėsite pakeisti sugedusį elementą. Nustatyti ar jis veikia galima su varžos matavimo įrenginiu, bet geriausia tai patikėti profesionalui.
  • Kai boileris yra kombinuotas ir šildomas nuo išorinio šilumos šaltinio, galimai nėra šylumnešio cirkuliacijos arba neveikia dujinis katilas. Reiktų pasitikrinti dujinio katilo veikimą (ar pasileidžia, ar yra vandens cirkuliacija šilumokaityje, ar yra nenutrūkęs dujų tiekimas).

Kada galima remontuoti/tikrinti patiems, o kada kreiptis į specialistus?

Bemaž viską, išskyrus atsijungimą nuo elektros ir pernelyg silpną termostato nustatymą geriausia patikėti profesionalams. Patys krapštydamiesi prie boilerio galite jam daugiau pakenkti ir prarasti garantiją, jeigu neturite tinkamų žinių. Be to – neprofesionalams dirbti prie dujų ar elektros tikrai nėra saugu.

Jei patikrinote viską, kas išdėstyta pirmiau, ir karšto vandens vis tiek nėra, laikas kviesti profesionalus. Vandens šildytuvai yra sudėtingi prietaisai, todėl bandyti juos taisyti patiems neapsimoka. Kvalifikuotas specialistas galės greitai ir saugiai diagnozuoti bei pašalinti problemą. Tuomet karštas vanduo vėl leis mėgautis komfortu.

Priklausomai nuo žalos rimtumo, jie gali rekomenduoti atlikti remontą arba visiškai nurašyti įrenginį. Kai kuriais atvejais gali būti finansine prasme daug labiau apsimoka pakeisti vandens šildytuvą nei jį remontuoti.

Kokios rimtos dažniausiai būna boilerių problemos?

Jei turite problemų su vandens šildytuvu, svarbu veikti greitai. Be karšto vandens negalėsite skalbti, praustis po dušu ar plauti riebalais išteptų indų. Neišsprendus problemos, ji gali sukelti ir didesnių bėdų. Jūsų namus gali užlieti, gali įvykti kitų nelaimių. Dažniausiai boileriai yra pakankamai stabiliai ir patikimai veikiantys prietaisai, todėl realu tikėtis, kad gedimas arba defektas bus ganėtinai nesunkiai ir nebrangiai sprendžiama problema. Visgi, jeigu tai – senas arba labai didelėmis apkrovomis naudojamas įrenginys, nevertėtų nustebti, kad jį teks nurašyti anksčiau laiko ir problemos spręsti nebeapsimoka.

Visada geriausia išsikviesti profesionalą, kad jis apžiūrėtų jūsų vandens šildytuvą. Jie galės greitai diagnozuoti problemą ir rekomenduoti geriausius veiksmus. Mėginti taisyti patiems gali būti pavojinga, be to, neturint tinkamų žinių, tiesiog neįmanoma išspręsti problemos.