Tinkamo galingumo elektrinio šildymo katilo pasirinkimas yra pagrindinis aspektas, lemiantis įrenginio efektyvumą. Elektrinis katilas turi būti pakankamos galios, kad galėtų apšildyti tam tikro tūrio pastatą. Kartu katilo galia neturėtų būti per didelė. Netinkamo dydžio katilas gali turėti neigiamos įtakos jūsų sąskaitoms už energiją.

Kas daro įtaką šiluminės energijos poreikiui?

Norint apskaičiuoti pastato šilumos poreikį, reikia išanalizuoti daugelį veiksnių. Svarbiausi iš jų yra šie:

  • bendras pastato šildomų patalpų plotas,
  • šilumos perdavimo per sienas, langus, lubas ir t.t. koeficientų vertė,
  • patalpų vėdinimo intensyvumas,
  • pastato šilumos akumuliavimo pajėgumas.

Ši informacija padeda nustatyti šilumos nuostolių dydį ir leidžia pasirinkti tinkamą katilo galią. Šiluminės galios poreikis priklauso nuo pastato tipo.

Naujai statomų namų šilumos nuostolių dydis turėtų būti aprašytas projekte. Senesniuose pastatuose galime naudoti tik apytiksles vertes. Daroma prielaida, kad 80...90-ųjų metų namuose šiluminės energijos suvartojimas yra 90-110 W/m2. Po 2000-ųjų pastatytuose namuose šilumos energijos poreikis yra 50-70 W/m2. Tai reiškia, kad gerai izoliuotam 150 m2 ploto namui pakanka 8-12 kW galios elektrinio katilo. Tinkamai parinktas katilas gerokai sumažina išlaidas sąskaitoms už energiją.

Elektrinio katilo galios pasirinkimas

Pasirenkant tinkamos galios katilą tikrai verta skirti šiek tiek daugiau laiko. Prietaiso įrengimas yra investicija daugeliui metų. Tinkamai parinktas katilas optimizuos jūsų sąskaitas už energiją, o tinkamos galios prietaisas taip pat garantuoja naudojimo komfortą. Produktų kategorijoje pateikiamas visas elektrinių katilų šildymui asortimentas.