Fekaliniai siurbliai yra pravartus įrenginys visur, kur nėra atvesta bendra nuotekų sistema, taip pat žemės ūkyje ar pramonėje, kur dažnai tenka siurbti nuotekas iš rezervuarų, pumpuoti užterštus skysčius, gruntinį vandenį su smėlio ar dumblo priemaišomis ir t.t.

Fekalinių siurblių pasirinkimas yra gan platus – yra kelios šių siurblių rūšys, kurių kiekviena montuojama skirtingai, atsižvelgiant į siurblio veikimo principą. Šiame straipsnyje pristatome, kaip montuojami panardinami fekaliniai siurbliai.

Norint pajungti fekalinį siurblį reikės:

  • vamzdžių jungčių
  • panardinamo fekalinio siurblio
  • nuotekų talpyklos arba šulinio, kuriame būtų galima montuoti siurblį
  • atbulinio vožtuvo (kai pajungiama prie slėginės magistralės)
  • plūdinio lygio jungiklio
  • kitų įrankių

1 žingsnis: nustatykite, kokio dydžio siurblio jums reikės. Reikia įvertinti kokio našumo reikia, t.y. kiek l/min arba m3/val. nuotekų reikia išpumpuoti. Taip pat svarbus parametras yra nuotekų iškėlimo aukštis. Kuo aukščiau reikia pakelti skystį, tuo galingesnio siurblio reikia. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kaip toli nutolusi nuotekų talpykla – kuo ilgesnė trasa ir kuo toliau pumpuojamos nuotekos, tuo didesnio galingumo reikia (grubiai 10m trasos atitinka apie 1m vertikalaus kėlimo pasipriešinimą). Įvertinus visus paminėtus parametrus (našumas, kėlimo aukštis ir trasos ilgis), galima nesunkiai pasirinkti tinkamą siurblį pasinaudojus siurblių našumo diagramomis. Esant neaiškumams, visada prašome kreiptis į van2o.lt specialistus.

2 žingsnis: netoli nuotekų vamzdžio įrenkite talpyklą, kurioje bus kaupiamos nuotekos. Iškaskite tokio gylio duobę, kad talpos viršutinis taškas būtų bent 1.5m po žeme ir tokiu būdu būtų apsaugotas nuo užšalimo. Nuleidę talpyklą iki tinkamo lygio užpildykite ją vandeniu, kad ji nejudėtų. Nutekėjimo vamzdžius prijunkite prie talpyklos ir apkaskite talpyklą žemėmis, kad ši būtų įrengta stabiliai.

3 žingsnis: talpykloje panardinkite fekalinį siurblį ir prie jo prijunkite išėjimo žarną. Prijunkite atbulinį vožtuvą horizontalioje padėtyje prie išėjimo žarnos (reikalingas pajungiant siurblį prie slėginės nuotekų magistralės arba esant nuožulniai trasai link nuotekų šulinio). Įsitikinkite, kad visų vamzdžių ir žarnų padėtis yra teisinga. Du vamzdžiai turi būti pajungiami nuotekų talpyklos dangtyje. Vienas reikalingas nuotekų išpumpavimui, o kitas talpos ventiliacijai. Ventiliacija užtikrina, kad nuotekų vamzdyne ir talpoje esantis oras išeitų laukan (o ne keliautų į namus per dušo trapą ar kriauklę). Be to ventiliacinis vamzdis atneša į talpą oro ir taip neleidžia susidaryti vakuumui, dėl kurio gali pasunkėti nuotekų išpumpavimas.

4 žingsnis: įdiekite ir sureguliuokite skysčio lygio plūdę arba sensorius. Paprastai vienfaziai fekaliniai siurbliai komplektuojami plūdėmis, o prie trifazių reikia komplektuotis plūdes atskirai. Reguliavimas priklauso nuo to, kokio modelio fekalinį siurblį įsigijote ir kokio viršutinio įsijungimo lygio reikia. Įpilkite vandens į nuotekų talpyklą kelis kartus ir išbandykite ,kaip aktyvuojasi siurblys. Sureguliavę siurblį pagal savo poreikius įsitikinkite, kad talpyklos dangtis būtų sandariai uždarytas ir tinkamai vėdinamas.