Kombinuoti vandens šildytuvai yra praktiškas ir ekonomiškas sprendimas kiekvienuose namuose, kur įrengtas pagrindinis šilumos katilas ar saulės kolektorius ir t.t. Turint elementarių santechnikos žinių, daugelis meistraujančių namų savininkų gali savarankiškai savo namuose pajungti kombinuotą vandens šildytuvą.

 1. Išjunkite šildymo katilo elektros maitinimą ir uždarykite vandens papildymo sklendę.
 2. Prijunkite sodo žarną prie šildymo katilo išleidimo vožtuvo ir išleiskite iš jo šilumokaičio vandenį į lauką arba į artimiausią trapą/kanalizaciją.
 3. Susiraskite vietą, kurioje stovės kombinuotas vandens šildytuvas.
 4. Susiraskite vietą, kur būtų patogiausia boilerio šilumokaitį prijungti prie šildymo sistemos katilo.
 5. Peržiūrėkite visas šildymo katilo ir vandens šildytuvo įvado jungtis ir prisukite jas. Nepamirškite įmontuoti rutulinio krano. Už jo įmontuokite Y-tipo purvo filtrą. Pritaikykite atitinkamo dydžio jungtis vamzdžiams.
 6. Prieš lituodami vario jungtis, nepamirškite naudoti litavimo juostelę ir fliusą.
 7. Sulituokite jungtis propano degikliu.
 8. Taip pat nepamirškite sumontuoti cirkuliacinio siurbliuko, išleidimo vožtuvo ir rutulinio ventilio.
 9. Prilituokite jungtis.
 10. Prisukite varines jungtis tarp pagrindinės vandens linijos ir šalto vandens įvado. Parinkite tinkamo dydžio jungtis ir naudokitės santechnine pasta bei juostele. Čia turėtumėte įsukti trišakę movą, kad iki boilerio atvestumėte naują įvadą. Nepamirškite įrengti ventilio. Vidurinę trišakės movos dalį sujunkite su vamzdžiu, vedančiu iki kombinuoto vandens šildytuvo ir šalia šalto vandens intako įrenkite atbulinį apsauginį vožtuvą.
 11. Prie kombinuoto boilerio temperatūros sensoriaus atveskite elektros jungtis, sujungiančias boilerio termostato relę su cirkuliaciniu siurbliuku. Tokiu principu boileriui prikaitus cirkuliacinis siurblys bus stabdomas, o boileriui atšalus siurbliukas bus vėl įjungiamas.
 12. Per vožtuvus išleiskite visą sistemoje likusį orą. Pripildę boilerį ir šildymo sistemą vandeniu įjunkite elektros maitinimą. Užkurkite šildymo katilą ir laukite, kol vanduo boileryje sušils.