Silpnai bėgantis, varvantis arba netolygiai skirtingose namų vietose bėgantis vanduo yra ženklas, jog jūsų sistemoje gali būti pernelyg mažas slėgis. Nebūtina su tuo susitaikyti, kadangi kone kiekvienai problemai yra po sprendimą. Jeigu norite padidinti savo komfortą ir gyvenimo kokybę, skaitykite toliau, nes sužinosite apie tai, kaip vandens slėgį galima pakelti. Kai kurie iš šių sprendimų yra padaromi greitai, o kiti gali reikalauti kiek daugiau pastangų bei dėmesio.


Pirma - patikrinkite slėgio rodmenis

Pasiimkite arba įsigykite slėgio matuoklį su specialia jungtimi (paprastai jie kainuoja keletą eurų). Tai leis jums patikrinti, koks yra slėgis sistemoje ir kur jis, galbūt mažesnis, kur – didesnis. Pirmiausiai įsitikinkite, kad visur kitur vanduo yra užsuktas, o tokie įrenginiai, kurie naudoja vandenį (skalbimo mašina, indaplovė laistymo įranga ir t.t.) yra išjungti.

Tada, uždėkite matuoklį ant čiaupo (dažniausiai jie turi skalę viename gale ir sriegį, tvirtinamą ant čiaupo, kitame) ir pilnai atsukite vandenį. Pagal oficialius standartus, 4 barai (~4 atmosferos) yra reglamentuotas normalus slėgis. Daugiau nei 15% mažesnis rodmuo jau reiškia, kad slėgis yra per mažas, o daugiau nei 5,2-5,3 baro jau yra laikoma per dideliu slėgiu.

Po matavimų gali paaiškėti, jog jūsų nuogąstavimai nėra pagrįsti arba, jog kažką tikrai reikėtų daryti.

Vandens slėgio stiprintuvas – problemos sprendėjas

Toks įrenginys gali neutralizuoti gravitacijos ir atstumo keliamą neigiamą poveikį slėgiui. Tačiau nepamirškite, kad jis gali pastebimai padidinti sąnaudas už elektrą, o montavimo išlaidos taip pat gali būti nemažos.Jeigu į jūsų namus vanduo ateina iš toli esančio gręžinio, šulinio arba kyla į tikrai didelį aukštį, yra įmanoma, jog slėgis savaime nebus pakankamas. Specialus tarpinis siurblys – vandens slėgio stiprintuvas yra tinkama išeitis, norint padidinti slėgį vandens, kuris pasiekia jūsų čiaupus.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai į juos

Perskaitę mūsų pateiktą informaciją apie vandens slėgio didinimą galbūt manote, jog tarpinis siurblys (slėgio stiprintuvas) nebūtinai tinka jūsų problemai. Aptarkime dažniausiai užduodamus klausimus bei atsakymus į juos, šia tema.

Kokios priežastys dažniausiai lemia mažą vandens slėgį namuose?

Apart ilgo atstumo ar didelio aukščio skirtumo, mažą vandens slėgį lemti gali:

·       Sugedęs arba oro prisipildęs siurblys.

·       Vandens nuotėkis sistemoje;

·       Nepilnai atvertas vandentiekio vožtuvas;

Ar įmanoma padidinti slėgį neperkant kito siurblio?

Techniškai – taip, tačiau be naujo siurblio pastebimas pokytis nebus kardinalus. Galima mėginti pakeisti vamzdžius, kurie yra surūdiję arba užsikimšę, surasti nuotėkius ar pamėginti dar labiau atverti vožtuvus. Tačiau įprastai mažo slėgio problemos sprendimu pasirenkamas papildomas siurblys.

Vandens slėgis mažas tik duše, ką daryti?

Jeigu kitur namuose vandens slėgis yra normalus, problema gali būti dušo galvutėje. Ją reikėtų panardinti į kalkes bei kitas apnašas išvalyti galintį tirpalą bei išmėginti naują galvutę arba įsigyti tokią, kuri turi keičiamus filtrus.

Silpnai bėga tik karštas, bet ne šaltas vanduo, kodėl taip yra?

Tuo atveju, kai sumažėja tik karšto vandens slėgis, problemą sukelti gali įvairūs faktoriai. Dažniausiai karštas vanduo prasčiau bėga, nes į ir iš boilerio einantys vamzdžiai bus surūdiję. Taip pat dažnai paprasčiausiai iki galo, po nuorinimo ar kito remonto neatidaromi vožtuvai. Šildytuvo talpoje gali būti prisikaupę nuosėdų.

Nusprendusius įsigyti naują vandens siurblį, kviečiame paspausti ant nuorodos žemiau ir apsilankyti elektroninėje parduotuvėje.

Vandens siurblių kategorija