Automatinės granulinės krosnelės su vandens kontūru sukurtos tam, kad būtų patenkinti du pagrindiniai pirkėjų poreikiai: grožėjimasis ugnimi deginant kietąjį kurą ir efektyvus gyvenamųjų patalpų šildymas. Išsirinkti ne tik geriausią, bet ir tinkamiausią krosnelę – nelengva užduotis.

Visų pirma, vertėtų aptarti, kodėl granulinis namo šildymas yra apskritai populiarus. Yra kelios pagrindinės priežastys.

  1. Autonomija – krosnies darbas kontroliuojamas automatiškai, naudojant įmontuotą mikroprocesinį lustą.
  2. Ekonomiškumas – granulės kainuoja iki 40 proc. pigiau nei malkos.
  3. Paprastumas – įrenginio paleidimas ir jo sustabdymas atliekamas paspaudus vieną mygtuką. Priklausomai nuo komplektacijos, autonominiu režimu krosnis gali dirbti nuo kelių valandų iki 3-6 mėnesių.

Yra sukurtos dvi pagrindinės granulinių krosnių modifikacijos.

  1. Krosnis, veikianti konvekcinio šildymo principu. Pastarasis šiek tiek sumažina šildymo efektą šildant gretimas patalpas;
  2. Krosnis, panaši į įprastą kietojo kuro katilą su integruotu vandens kontūru. Tokio židinio šilumos išsklaidymo koeficientas yra aukštesnis lyginant su konvekcine įranga. Ilgo degimo granulinės krosnys su vandens šilumokaičiu naudojamos iki 200-250 m2 ploto namo šildymui.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Kaip ir su bet kuria šildymo įranga, visų pirma, turite įvertinti patalpų metmenis ir šildymo sistemos variantus. Pavyzdžiui, mažoms patalpoms tinkamesni židiniai, didelių plotų šildymui geriau rinktis granulinę krosnelę. Pastaroji yra lengvai eksploatuojama ir neužima daug vietos. Krosnelės veikimo parametrai ir pranešimai rodomi specialiame grafiniame ekrane. Jei būtina šildyti daugiabutį namą ar kitą didelį objektą, reikėtų atkreipti dėmesį į katilo galingumą, kuris turėtų viršyti 100 kW.

Kitas parametras, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį – automatinio darbo trukmė bei maksimalus granulių įkrovimo kiekis. Ne mažiau svarbi yra medžiaga, iš kurios pagamintas kontūras (keramika, nerūdijantis plienas).

Jei norima šildyti nedidelę patalpą, gali pakakti ir pačios paprasčiausios mažo galingumo konvekcinės granulinės krosnelės. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad nedidelėje patalpoje tilps ne visos krosnys, todėl atsižvelkite į gaminio metmenis. Pastarieji nurodyti visose produkto techninėse specifikacijose, todėl pasirinkti tinkamo dydžio krosnį nebus sunku.

Galiausiai, kaina gali tapti lemiamu veiksniu pasirenkant konkrečią krosnelę. Nerekomenduojame rinktis įtartinai pigių modelių, kurių gamintojai – mažai žinomi, nes tokio prietaiso veikimas gali nuvilti per pirmąsias dienas.