Kiekvienuose privačiuose namuose, kurie nėra prijungti prie komunalinės vandentiekio sistemos, šuliniuose įrengiami siurbliai, kurie iš šulinio ar gręžinio tiektų namams vandenį. Tačiau privačių namų vandens sistema nėra tokia paprasta – kiekvienam siurbliui turi priklausyti ir hidroforas (slėgio indas), kuris būtų atsakingas už siurblio tausojimą ir vandens slėgio vamzdyne normalizavimą.

Hidroforuose yra laikomas vandens rezervas, kuris atsiradus vandens suvartojimui yra paskirstomas namų vandens sistemoje neįsijungus siurbliui. Iš esmės šios talpyklos atlieka „balasto“ funkciją ir apsaugo siurblius nuo pernelyg dažno junginėjimosi. Sistemoje nukrentant slėgiui yra aktyvuojamas vandens siurblys, kuris pripildo sistemą vandeniu ir pakelia sistemos slėgį. Hidroforai ypač naudingi, nes jų dėka prailginama siurblių tarnavimo trukmė – šie automatiškai įsijungia tik esant poreikiui ir nėra laikomi pastoviai įjungti. Hidroforai taip pat sumažina hidraulinių smūgių riziką, nes palaiko vamzdyne nuolatos stabilų slėgį.

Hidroforai užtikrina subalansuotą vandentiekio sistemos slėgį, kuris dažniausiai svyruoja ties 2.5 - 3.5 bar. Kiekviename hidrofore yra diafragma arba membrana, kuri atskiria suspaustą orą nuo vandens. Kai pradeda pildytis vanduo, diafragma arba membrana pučiasi, taip didindama sistemoje esantį slėgį tol, kol slėgis pasiekia nustatytą ribą ir siurblys automatiškai išsijungia. Po to vanduo pamažu išeina iš hidroforo, ir siurblys vėl įsijungia tik slėgiui nukritus iki apatinės nustatytos ribos.

Hidroforas leidžia vandeniui išeiti iš sistemos taip, kad namuose kam nors leidžiant vandenį, vandens siurbliui nereiktų kaskart įsijungti ir išsijungti. O sumažinant vandens siurblio išsijungimų ir įsijungimų skaičių saugomas siurblio mechanizmas, šis tarnauja žymiai ilgiau. Galima rinktis skirtingų dydžių hidroforus – tai priklausys nuo to, kiek dažnai ir kiek daug leisite vandenį. Tačiau jeigu dvejojate, visada patariame dėl viso pikto rinktis didesnį hidroforą, kuriame tilptų didesnis kiekis vandens ir taip būtų sumažinama apkrova vandens siurbliui.