Įsigijote gyvenamąjį namą ir svarstote, kokią šildymo sistemą pasirinkti? O gal norite turimą sistemą pakeisti nauja? Pasiūlymų rinkoje, išties, daug, o ir skirtumų nemažai. Prieš priimant sprendimą, rekomenduojame įvertinti patalpų dydį ir joms reikalingą šilumos kiekį, visus galimus šildymo sistemų variantus, jų kainą ir apskaičiuoti vidutinę mėnesinę šildymo kainą. Galiausiai, įvertinkite, ar pajėgsite sistemą pajungti patys ar teks samdyti meistrą.

Granulių krosnelės su vandens kontūru – puikus pasirinkimas visaverčiam gyvenamųjų namų šildymui. Tokia krosnelė įmontuojama į jau veikiančią radiatorių šildymo sistemą, yra visiškai automatizuota ir veikia su minimalia priežiūra.

Pagrindinės granulinių krosnelių įrengimo ir prijungimo taisyklės

Jei norite užtikrinti efektyvų automatinio granulinio židinio su šilumokaičiu veikimą, privalote laikytis keleto įrengimo bei prijungimo rekomendacijų.

  • Įrengimas atliekamas tik ant plokščio, lygaus ir nedegaus paviršiaus.
  • Prijungimui prie šildymo sistemos yra numatytos dvi jungtys. Techniniuose dokumentuose aiškiai nurodyta, kur prijungiamas tiekimo ir grįžimo vamzdynas.
  • Automatika yra jautri įtampos kritimams, todėl prijungimas prie elektros tinklo atliekamas per stabilizatorių ir nepertraukiamo maitinimo šaltinį.
  • Dūmtraukiai gaminami iš keraminių vamzdžių arba izoliuotų daugiasluoksnių konstrukcijų.
  • Vandens šildymui šildymo sistemoje įterpiamas netiesioginio šildymo boileris.

Granulinių vandens židinių sandara

Yra keli pagrindiniai granulinių židinių įrenginiai, užtikrinantys nepertraukiamą jų veikimą. Visus židinio veikimo procesus kontroliuoja automatika. Jei norite dar paprastesnio valdymo, galite papildomai įsigyti nuotolinę signalizaciją, prie kurios prijungiami nuotoliniai temperatūros jutikliai

Pačią židinio konstrukciją sudaro granulių padavimo ir deginimo sistema bei šilumokaičio įrenginys. Visi židinio mazgai yra tarpusavyje susiję ir užtikrina nepertraukiamą mechanizmų judėjimą. Tuo tarpu įdiegti jutikliai praneša apie įrangos sutrikimus ir gedimus.

Granuliniai židiniai išsiskiria autonomija. Prijungus didelės talpos kuro saugyklą, šilumos generatorius autonominiu režimu gali dirbti visą šildymo sezoną.

Šilumos perdavimas šildymo sistemai židiniuose, kurie veikia su granulių kuru, atliekamas keliais būdais.

1. Naudojant kaitinimo spiralę. Tokios granulių krosnys namų šildymui naudojamos retai. Dauguma židinių veikia deginant kurą pirolizės metodu ir palaiko ilgesnį degimą, todėl spiralė nėra labai veiksmingas sprendimas. Siekiant užtikrinti aukštą 90-92 proc. naudingumo koeficientą reikia kaupti didžiausią degimo metu gautą šilumą. Spiralė negali suteikti tokių sąlygų.

2. Naudojant vandens šilumokaitį. Granulinis židinys su vandens kontūru naudojamas daugelyje židinių. Vandens grandinė pilnai apjuosia šildymo kamerą ir eina aplink dūmų kaminus. Tokiu būdu užtikrinamas efektyvus šilumos kaupimas ir šilumos perdavimas šilumnešiui.

Nepriklausomai nuo šilumokaičio konstrukcijos, ilgo granulių degimo krosnys-židiniai tinkami namų ūkio vandens šildymui. Konstrukcija turi išlenktas jungtis tam, kad būtų galima prijungti esamą radiatorių šildymo sistemą. Esant būtinybei, galima prijungti šildomas grindis.