Vienas patogiausių būdų maudytis karštoje vonioje, praustis po šiltu dušu ar plaunant indus jausti tekantį šiltą vandenį – elektrinio vandens šildytuvo pagalba.

Tiesa, kaip ir kiekvienas prietaisas, taip ir elektrinis vandens šildytuvas (boileris) turi tam tikrų privalumų bei trūkumų. Pastarųjų – vos keli, o štai pliusų yra ne vienas, dėl to šiuos įrenginius vertina didelė dalis žmonių.

 

Įsirengę savo namuose, sodyboje, sodo namelyje elektrinį vandens šildytuvą, visuomet turėsite karšto vandens. Pašildyti vandenį šiam įrenginiui netruks ilgai.

Vienas didžiausių elektrinio šildytuvo pliusų yra tas, kad įjungtą jį galima palikti visą parą. Žmogui nereikia rūpintis, kada įjungti, o kada išjungti katilą. Veikdamas visada įrenginys užtikrina, kad šiltu vandeniu mėgausitės tiek ryte, ruošiantis į darbą, tiek vėlai vakare. Be to elektriniai vandens šildytuvai puikiai izoliuoja šilumą, ji nepatenka į aplinką, todėl vanduo sušyla greičiau, nereikia kaitinti vandens kelias valandas, taupoma elektros energija.

Elektriniai šildytuvai ypač vertinami dėl savo savybės prijungti prie sistemos kelis vartotojus. Tai reiškia, kad karštą vandenį vienu metu gali turėti ne vienas, bet du ar trys žmonės. Dėl galingo kaitinimo elemento, vanduo šildytuve (boileryje) sušyla ypač greitai. Šis įrenginys atitinka visus saugumo reikalavimus, tad baimintis dėl nelaimingų įvykių nevertėtų.

Ilgaamžiškumu pasižymintis elektrinis vandens šildytuvas yra puikus pasirinkimas ieškantiems kokybės ir kainos santykio. Įrenginio vidus apsaugotas nuo korozijos, todėl net ir nuolat sąveikaujant su vandeniu nerūdija.

Deja, šildytuvai turi ir kelis trūkumus: vanduo bus nešildomas, jeigu patalpoje dings elektros energija. Aišku, tokio šildytuvo apskritai neis montuoti, jei namuose ar sodyboje nėra elektros instaliacijos. Kitas minusas – elektrinių šildymo katilų neina jungti prie centrinio šilumos katilo. Tam naudojami kombinuotieji katilai. Pastarieji irgi lenkia elektrinius šildytuvus, nes didesne galia negu elektros šaltinis veikiantys šilumokaičiai žymiai greičiau pašildo vandenį.