Paimkime labai paprastą ir daug kam pažįstamą situaciją – kalbatės su potencialiais namo pirkėjais. Jie sako, kad viskas jiems patinka, namas yra gražus, turi viską – ko jiems reikia, tačiau neramina drenažinis siurblys rūsyje. Jiems iš karto kyla įtarimas, jog name yra daug problemų dėl vandens.

Juk ir jums patiems, ko gero, atėjus į patalpą ir pamačius ten drenažinį siurblį, pirmoji kilusi mintis būtų apie tai, kad šią erdvę, ko gero kažkada užlieja. Tačiau ar visada toks siurblys yra blogas ženklas? Ar namas automatiškai yra geresnis, jeigu rūsyje ar patalpose jo nėra? Kiek jie efektyvūs bei kokie jų trūkumai? Vienas iš būdų atsakyti į šiuos klausimus - išnagrinėti pliusus ir minusus.

Drenažinių siurblių pliusai bei privalumai

Drenažiniai siurbliai

Efektyviai pašalinamas perteklinis vanduo

Net, jeigu aplinkos sąlygos yra labai nepalankios – žemė pažliugo, buvo didelės liūtys, tirpsta sniegas ar kita, tinkamai sumontuotas drenažo siurblys gali padėti pašalinti vandenį nuo pamatų bei žemės ir padės rūsį ar pusrūsį išlaikyti daug sausesnį.

Patikimesnė hidorizoliacija

Kai kalbame apie apsisaugojimą nuo drėgmės – hidroizoliavimą, būtent drenažo siurblys gali būti vadinamas pačia efektyviausia priemone. Nepaisant to, ką mano daugelis žmonių, pamatų išorės padengimas drėgmės barjeru negarantuoja, kad vanduo neprasiskverbs į rūsį ar pusrūsį. Net ir mikro įtrūkimas (kurių, beveik neišvengiamai atsiranda visada) yra pakankamas, kad nuolatinis vandens srautas prasiskverbtų iš lauko į vidų.

Tinkamai veikiantis siurblys bus efektyvesnis už „pasyvią“ sistemą, kaip ir apibūdinami drėgmės barjerai.

Nebekamuoja staigūs užpylimai

Galima rasti ne vieną sprendimą, kuris veikia naudodamas tik gravitacijos pagalba ir taip šalina vandenį. Tačiau, jeigu lyginsime efektyvumą tarp tokių sprendimų ir drenažinio siurblio – lyderis iš karto pasidaro aiškus. Nuolat galėdamas pumpuoti ir drenuoti vandenį, siurblys labai praverčia stiprios audros ir liūties metu ar kada atsiranda nenumatyti nuotėkiai, kuriems nespėta pasiruošti tinkamai.

Drenažinių siurblių minusai bei trūkumai

Reikia elektros energijos

Jeigu per liūtį ar kitos nelaimės metu nutrūksta elektros energijos tiekimas, siurblys nebeveikia. Dėl to vanduo gali pateikti į pusrūsį, rūsį ar kitas patalpas. Tam, kad to išvengti, perkami siurbliai su atsarginio maitinimo šaltiniais. Jų galite rasti daugumoje prekybos vietų.

Nepatraukli kai kurių modelių išvaizda

Deja, bet tenka pripažinti, kad ganėtinai sunku įgyvendinti montavimo darbus taip, kad siurblys ne tik kad nekristų į akis, tačiau neatrodytų nepatraukliai. Jeigu siurblys montuojamas pamatuose, lieka atvira skylė, kuri gali prisipildyti purvo ar vandens. Dėl to galima kiek ilgiau pasidairyti po prekių katalogus, pasitarti su pardavėjais bei montuotojais tam, kad išsirinktumėte geriausiai atrodančius siurblius, kurių montavimas nesugadintų bendros estetikos.

Apibendrinimas

Priklausomai nuo to, kaip siurblys veikia ir kaip atrodo, tiek dabartiniam būsto savininkui, tiek potencialiam būsto pirkėjui drenažinis siurblys gali būti ir privalumas, ir šioks toks atbaidantis trūkumas.

Jei siurblys veikia tinkamai, jis puikiai apsaugo rūsį ar pusrūsį nuo vandens žalos. Siurblys daugeliu atžvilgių yra saugesnė priemonė tam užtikrinti nei hidroizoliacinės dangos.

Daug kam aktuali ir tai, kad įrenginys negadintų galutinės patalpos išvaizdos. Tam svarbu atsarginį maitinimo šaltinį akumuliatoriaus atsarginio kopijavimo sistemą ir hermetišką dangtį.