Prieš statant namus tenka apsvarstyti nemažai skirtingų aspektų. Kiekvienas iš jų yra itin svarbus tam, kad vėliau galėtumėte ramiai gyventi ir nesusidurtumėte su įvairiomis problemomis. Vienas iš dalykų, kurį reikia tinkamai suplanuoti – tai namo santechnika. Sklandus jos veikimas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus kasdienybei. Laimei, pateikiame net 6 patarimus, kurie palengvins planavimo procesą.
1. Susipažinkite su vietinėmis taisyklėmis
Prieš pradedant santechnikos darbus, rekomenduojama gerai susipažinti su vietinėmis taisyklėmis ir reglamentais. Skirtingoms vietoms gali būti taikomi skirtingi reikalavimai. Įprastai tai apima leidimus, kuriuos reikia gauti prieš pradedant darbus arba įvairius techninius reikalavimus. Tik po to, kai pasidomėsite vietinėmis taisyklėmis, galima ramiai pereiti prie tolesnių procesų.
2. Nustatykite savo santechnikos poreikius
Svarstydami apie savo santechnikos poreikius, atsižvelkite tiek į dabartį, tiek į ateitį. Ką tai reiškia? Pavyzdžiui, jeigu ateityje norite turėti daugiau kambarių, svarbu tai įtraukti į santechnikos planą jau dabar. Šis žingsnis padės išvengti papildomų rūpesčių, darbų ir išlaidų. Taip pat svarbu atsižvelgti į aplinkos sąlygas, kurios gali paveikti Jūsų santechniką. Pavyzdžiui, stebėkite kuriose vietose teritorijoje auga medžiai. Jeigu kanalizacijos ir nuotekų vamzdžius įrengsite per arti, medžių šaknys gali juos pažeisti.
3. Pasikliaukite profesionalais
Nors kai kuriuos santechnikos darbus galima atlikti savarankiškai, naujos santechnikos sistemos įrengimas reikalauja gerokai daugiau žinių, įgūdžių ir patirties. Netinkamai atlikę darbus, ateityje galite susidurti su rimtomis problemomis, pavyzdžiui, nutekančiu vandeniu. Tikėtina, kad tai sukels daug nuostolių ir pareikalaus brangaus remonto. Taigi visuomet svarbu žinoti savo galimybių ribas ir, kai reikia, kreiptis į profesionalus. Pavyzdžiui, enamai.lt architektai gali padėti planuojant Jūsų santechniką ir pasiūlyti išskirtinius sprendimus.
4. Rinkitės kokybiškas santechnikos medžiagas
Vienas iš svarbiausių patarimų – rinkitės tik kokybiškas santechnikos medžiagas, mat jos tiesiogiai veiks Jūsų kasdienį gyvenimą. Nors plastikiniai vamzdžiai išlieka ganėtinai dažnu pasirinkimu dėl žemos kainos ir lengvo montavimo, jie nėra tinkami naudoti visose situacijose. Pavyzdžiui, dėl aukštos temperatūros plastikas gali deformuotis.
Tai ką tuomet rinktis? Vienu iš geriausių variantų išlieka plieniniai vamzdžiai. Jie patvarūs, atsparūs deformacijai, stabilūs. Nepamirškite, kad investuodami į kokybiškas medžiagas užtikrinate santechnikos ilgaamžiškumą ir apsisaugote nuo galimų nelaimių ateityje.
5. Santechniką įrenkite lengvai prieinamoje vietoje
Santechnikos sistemos dalis svarbu įrengti taip, kad jos būtų lengvai prieinamos prireikus remonto, tačiau tuo pačiu metu nepastebimos kasdienybėje. Tai viena iš priežasčių, kodėl santechnikos darbai yra atliekami ankstyvame statybų etape. Išankstinis planavimas gali padėti sukurti estetišką, tačiau taip pat ir funkcionalią aplinką. Pavyzdžiui, lengvai prieinamos santechnikos dalys gali padėti greitai sustabdyti vandens tiekimą įvykus nelaimei. Tikėtina, kad taip išvengsite rimtesnių pasekmių. Tačiau, kaip jau minėjome kiek anksčiau, neturint pakankamai patirties ir žinių, šiuos aspektus suplanuoti tinkamai gali būti sunku. Taigi verčiau nerizikuokite bei paprašykite profesionalų pagalbos.
6. Ieškokite sprendimo kietam vandeniui
Kietas vanduo – tai toks vanduo, kuriame gausu ištirpusių magnio ir kalcio druskų. Priklausomai nuo gyvenamosios vietos, nemaža žmonių dalis susiduria su šia problema. Nors kietas vanduo nėra kenksmingas sveikatai, jis kenksmingas santechnikai. Viena iš dažniausių problemų, kurią sukelia toks vanduo – tai kalkės. Tačiau jis taip pat kenkia ir skalbimui. Kietame vandenyje esančios druskos dažniausiai stabdo naudojamų priemonių tirpimą. Tai sukelia dvi pagrindines problemas:
- Ne visos ant skalbinių esančios dėmės yra pašalinamos;
- Skalbimo priemonės lieka ant skalbinių, tokiu būdu dar labiau juos išpurvindamos.
Kitas > |
---|