Itin svarbu išlaikyti gaivą patalpose, ypač tuomet kai orai per šalti arba per karšti tam, kad galėtumėte plačiai atverti langus ir įleisti gryno oro. Pateikiame keletą patarimų, kaip veiksmingai pagerinti oro kokybę namuose, nesugaištant tam itin daug laiko.

1. Kambariniai augalai gerina oro kokybę. Vienas iš paprasčiausių būdų išgauti gaivai namuose – oro valymo įrenginių naudojimas. Tyrimai parodė, kad kai kurie augalai sugeba filtruoti bendrus lakiuosius organinius junginius, kurie yra cheminių valiklių šalutiniai produktai. Šią funkciją atlieka augalai, tokie kaip alavijas ar kuokštinis chlorofitas. Be to, pastariesiems nereikia daug priežiūros.

2. Reguliariai keiskite oro filtrus namuose. Šildymo sezono pradžioje rekomenduojame pasikeisti krosnies oro filtrus. Vėdinimo sezono pradžioje turėtumėte pasikeisti oro kondicionieriaus filtrą. Nešvarūs oro filtrai išpučia mažiau vertingo ir gaivaus oro Jūsų kambariuose, o tai gali turėti įtakos Jūsų ir Jūsų šeimos narių sveikatai. Virtuvės garų surinktuvuose ir ventiliatoriuose taip pat yra filtrai, kurie renka riebalus, kol kyla garai. Jei Jūsų viryklėje įmontuota krosnelė, po ja taip pat pamatysite filtrą. Visi šie filtrai turėtų būti reguliariai valomi ir keičiami tam, kad ventiliatorius galėtų veikti visu pajėgumu, o oras kuriuo kvėpuojate, būtų kuo švaresnis.

3. Investuokite į kokybišką oro valymo įrenginį. Pirkdami oro valytuvą įsitikinkite, kad jis yra sertifikuotas. Jei turite alergijų, įsigykite įrenginį, kuris turi  aukšto efektyvumo oro dalelių (HEPA) filtrą. Įrodyta, kad jis pašalina iki 99,7 proc. bendrų ore esančių alergenų, tokių kaip dulkių erkutės, žiedadulkės, ambroziniai vaisiai, pelėsių sporos ir kita. Kartu galite įsigyti vakuuminę valymo priemonę, kuri pašalins daugiau alergenų iš Jūsų kilimų ar kiliminių dangų.

4. Naudokite eterinius aliejus arba elektrinį kvapo difuzorių. Prekybiniai oro gaivikliai gali turėti kenksmingų teršalų, todėl, jei norite sukurti jaukesnę ir švaresnę aplinką savo namuose, rinkitės difuzorių. Difuzoriai pertraukia eterinius aliejus į mikro molekules ir jas išpučia į orą. Pastarieji gerina oro kokybę ir atgaivina kambarį, eteriniai aliejai gali padėti atsipalaiduoti ir lengviau užmigti, pagerinti nuotaiką ir numalšinti skausmą.  Be to, ši priemonė padeda apsisaugoti nuo vabzdžių ir yra daug saugesnė nei žvakės ar smilkalai (tai ypač svarbu, jei turite vaikų ar augintinių).

5. Renovuokite namus. Pertvarkydami namus labai gerai pagalvokite apie grindų paviršius. Kieto paviršiaus grindys valomos daug lengviau nei kilimėliai ar kiliminės dangos. Išlieka mažiau rizikos įstrigti įvairiems nešvarumams ar gyvūnų plaukams. Svetainėje ir miegamajame vietoje užuolaidų rinkitės žaliuzes tam, kad pritrauktumėte mažiau dulkių. Jei planuojate montuoti dujinę viryklę ar kitą prietaisą, anglies monoksido ir azoto dioksido pašalinimui įrenkite dujų ištraukimo ventiliaciją. Įsitikinkite, kad ventiliacijos vamzdžiai yra tvarkingi ir reguliariai juos valykite.

6. Saugokite švarą namuose. Pats paprasčiausias būdas išsaugoti švarą ir gaivų orą savo namuose – turėti didelį grindų kilimėlį prie savo durų. Paskatinkite visą šeimą batus laikyti prie durų. Toks elementarus žingsnis gali ženkliai sumažinti dulkių, purvo, pesticidų ir kitų teršalų, kurie patenka į Jūsų namus kiekį. Jei Jūsų namuose oras yra šviežias ir švarus, rūpinkitės juo.