Kartais gali atrodyti, kad ne vienerius metus atitarnavę vandens šildytuvai, o ypač senesnės gamybos, pradėjo tiekti vis mažiau karšto vandens. Naujesnės kartos boileriai yra ne tik ekonomiškesni, bet ir su didesnėmis talpomis bei moderniomis funkcijomis, todėl gali geriau patenkinti vartotojo poreikius. Jeigu jau kurį laiką „kankinatės“ su senuoju boileriu, pakeiskite jį nauju ir kaip mat pastebėsite skirtumą.

Ko prireiks:

  • naujas boileris
  • vamzdžių jungtys (fitingai)
  • atbulinis apsauginis vožtuvas
  • santechninė izoliacinė juosta
  • vamzdžių pjūklas
  • atsuktuvas
  • dujinis degiklis, esant variniam vamzdynui
  • veržliaraktis

 

1 žingsnis – išjunkite senąjį boilerį

Išjunkite senąjį boilerį iš elektros lizdo, jeigu tai elektrinis vandens šildytuvas. Jeigu dujinis – uždarykite dujų vožtuvą, sujungtą su boileriu.

 

2 žingsnis – išleiskite vandenį iš vandens šildytuvo.

Paleidę karšto vandens srovę viename iš čiaupų namuose, išleiskite visą karštą vandenį, esantį boileryje. Tiesiog įjunkite karštą vandenį ir leiskite jį tol, kol šis pasidarys drungnas ar šaltas. Įsitikinę, kad boileryje nebeliko karšto vandens, užsukite į boilerį paduodamą vandenį, kad vandens šildytuvas nepradėtų automatiškai pildytis Jums bandant nupilti vandenį. Vėliau atsukite prie boilerio padavimo vamzdžio esanti atbulinį vožtuvą ir pro padavimo angą nupilkite visą vandenį iš šildytuvo bako. Tam, kad nesusidarytų oro kamščių, rekomenduojama palikti karšto vandens čiaupą atidarytą. Prieš galutinai atjungdami senąjį boilerį, gerai įsitikinkite, kad jame tikrai nebėra vandens.

 

3 žingsnis – įsitikinkite, kad boilerio lemputė nebedega

Vandens šildytuvo lemputė, dar vadinama kontroline lempute, dažniausiai įmontuota ties boilerių dugnu. Jį indikuoja, kad vanduo yra automatiškai šildomas. Keičiant vandens šildytuvą yra be galo svarbu įsitikinti, jog ji nebedega, nes jos degimas reiškia boilerio kaitinimo elemento veikimą – jei tokioje situacijoje pradėtumėte keisti boilerį, grėstų gaisras ar rimti susižeidimai.

 

4 žingsnis – atjunkite senąjį boilerį

Kai išjungiate dujų tiekimą ar elektros šaltinį, sujungtą su boileriu, kitas žingsnis yra senojo vandens šildytuvo atjungimas nuo vamzdyno. Tam reikia atlaisvinti jungtis, kurios jungia sieninį vamzdį su vandens šildytuvo vamzdžiu (tuo atveju, jei boileris yra dujinis).

 

5 žingsnis – nupjaukite vamzdžius

Kadangi jau užsukote šalto vandens vožtuvą, ir vanduo nebekeliauja į boilerį, galima pagaliau senąjį vandens šildytuvą visiškai atjungti nuo sistemos. Jeigu boileris sujungtas su vandens vamzdžiais jungtimis, tuomet jį atjungsite paprastai, tačiau jeigu jungčių nėra, teks nupjauti vamzdžius, vedančius į senąjį boilerį.

 

6 žingsnis – senąjį vandens šildytuvą pakeiskite nauju

Į boileriui skirtą patalpą atsineškite naująjį vandens šildytuvą ir dar kartą įsitikinkite, jog senajame vandens šildytuve nebėra vandens ir visos jungtys išardytos. Tuomet jį nukelkite ir pakeiskite nauju boileriu.

 

7 žingsnis – prijunkite naująjį boilerį

Jeigu tai dujinis boileris – nutieskite dujų liniją iš sieninio dujų vamzdžio iki boilerio, o jeigu naujasis vandens šildytuvas elektrinis – įsitikinkite, ar jūsų sienoje esantys elektros laidai pasieks boilerio elektros skydelį.

Prijunkite naująjį boilerį pritaikytomis vamzdžių jungtimis. Prie boilerio prijunkite šalto vandens įvadą ir karšo vandens išėjimą.

 

8 žingsnis – sutvirtinkite visas jungtis ir įjunkite naująjį boilerį

Veržliarakčiu sutvirtinkite visas reikalingas jungtis tarp vamzdžių ir žarnelių. Kai įsitikinsite, jog naujasis vandens šildytuvas tvirtai sumontuotas, galite jį pripildyti vandeniu. Kai vandens šildytuvas prisipildys vandeniu (nusiorins), iš karšto vandens čiaupo bėgs vientisa vandens srovė be oro tarpų. Pripildę vandens šildytuvą, pasitikrinkite, ar visi sujungimai yra sandarūs ir vanduo niekur nelaša. Atlikus galutinį patikrinimą, įjunkite boilerio maitinimą elektra ar dujomis, kad pradėtų šilti vanduo.