Nusprendus namuose įsirengti atskirą vandens šildymo sistemą, kyla klausimas, kokį vandens šildytuvą rinktis geriausia. Daug kas priklauso nuo to, kokiame būste norima įsirengti boilerį. Kai kuriuose namuose prieinama galimybė rinktis kelių tipų vandens šildytuvus, o kitur – tik vieną rūšį. Tarkime, privačiuose namuose paprastai naudojamasi pagrindiniu namų šildymo katilu, o kai kurie maži butai šildomi tik elektra, todėl norint kartu šildytis ir vandenį, ne visuomet skirtinguose būstuose tiks vienas ir tas pats boileris.

Jeigu namas yra šildomas kietu kuru, saulės energija ar granulėmis, tuomet natūralu, kad vanduo yra paruošiamas šio kuro pagalba. Tokiais atvejais parankiausias karšto vandens paruošimo būdas – tai kombinuoto boilerio įrengimas namuose.

 

Kaip veikia kombinuoti vandens boileriai?

Šie vandens šildytuvai turi viduje įmontuotą kaitinimo elementą - gyvatuką , kuris šildo aplink jį cirkuliuojantį  vandenį. Gyvatuką pasiekia šiluma iš pagrindinio šilumos katilo, ir taip jis sušildo vandenį nesunaudojant nė lašo elektros. Tačiau šiuose boileriuose taip pat įmontuotas ir elektrinis kaitinimo elementas – tenas, kuris pagal vartotojo poreikius gali šildyti namų vandenį tuo metu, kai nesinaudojama šilumokaičiu.

Kas dėl privačių būstų gyventojų, kurie neturi atvesto dujinio šildymo ir negali įsirengti katilinės, tai šie dažniausiai renkasi elektrinį vandens šildymo būdą. Elektriniai vandens šildytuvai veikia gana paprastu principu: per šalto vandens įvadą patekantis vanduo nukreipiamas į boilerio dugną, kadangi čia pat įmontuotas kaitinimo elementas (pailgos formos). Kaitinimo elementas automatiškai įsijungia jeigu boileryje esančio vandens temperatūra nukrenta žemiau termostate nustatytos ribos. Vandeniui kaistant, šiltas vanduo kyla į boilerio talpos viršų, kur įrengtas šilto vandens išėjimas. Iš čia karštas vanduo keliauja į virtuvę ir vonią ir t.t.

Jeigu namuose turite galimybę įsirengti tiek kombinuotą, tiek elektrinį boilerį, visada verta įsigyti kombinuotą vandens šildytuvą, kadangi iš pagrindinio katilo šilumokaitį pasiekianti šilumos energija yra kur kas didesnė nei elektrinio teno, o šildymo kaina – mažesnė, nes tam nereikalinga elektros energija. Su kombinuotu boileriu vanduo kaitinamas daug greičiau ir pigiai, nei su elektriniu boileriu.