Mokėdami sureguliuoti elektrinį vandens šildytuvą, galite išvengti tam tikrų jo gedimų. Taip pat tinkamas boilerio sureguliavimas padeda tausoti energiją, skirtą vandens šildymui, ir leidžia sutaupyti. Rekomenduojama boilerių vandens temperatūrą nustatyti ties 45 laipsniais.

 

Kaip tai vyksta?

Vandens šildytuvo termostate nustatoma pageidaujama vandens temperatūra, kad vandeniui atvėsus žemiau nustatytos ribos, termostatas automatiškai įjungtų kaitinimo elementą ir vanduo vėl įkaistų. Termostatas gali būti tiek paprastas komponentas, kuris reguliuotų karščio pasiskirstymą boilerio bake, tiek sudėtinga sistema, kuri kontroliuotų viso būsto šildymo sistemos darbą. Termostatas sudarytas iš sensoriaus, kuris fiksuoja vandens temperatūros lygį. Sensorius siunčia signalą kaitinimo elementui, kuris kontroliuoja karštį. Dauguma sensorių atidaro arba uždaro kontaktus, kurie atjungia arba paduoda elektrą į kaitinimo elementą.

 

Termostato sureguliavimas

Nustatydami termostatą, pagal savo poreikius kontroliuojate, kaip keisis vandens temperatūra vandens šildytuve. Kiekvienas boileris turi kontrolės panelę, kuri leidžia atlikti termostato nustatymus. Šiuolaikiniuose boileriuose paprastai būna integruotas LED kontrolės skydelis, kuris leis tiksliai sureguliuoti tinkamą temperatūrą.

 

Kokia geriausia temperatūra?

Nuo boilerio viduje vyraujančios temperatūros priklauso ne tik Jūsų elektros sąnaudos, bet ir saugumas. Ekspertai įprastai rekomenduoja nustatyti ne aukštesnę negu 50 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Namie auginant vaiką ši vandens temperatūra gali būti aukštoka, ypač jei vaikui nepaaiškinama, kaip saugiai leisti karštą vandenį. Tokio karščio vanduo gali sukelti net trečio lygio odos nudegimą.

Rekomenduojama maksimali boilerio vandens temperatūra – 48 laipsniai. Tokiu atveju net ir nesaugiai vandenį leidžiantis vaikas nusideginti odą galėtų tik jeigu karščiausio vandens srovė ant odos būtų leidžiama visas 10 minučių.

 

Ar 48 laipsnių vandens pakanka bakterijoms sunaikinti?

Vyrauja mitas, kad 48 laipsniai karščio yra per maža temperatūrą siekiant sunaikinti bakterijas, tačiau tai klaidinga nuostata, kadangi plaunant rankas daug svarbiau ne vandens karštis, o trukmė, kiek laiko plauname rankas ir ar naudojamės muilu. Be to, dauguma kenksmingų ligų virusų keliauja ne vandeniu,o oru – jais užsikrečiame įkvėpdami virusą į plaučius.

Iš kitos pusės, negalima pamiršti apie Legionella bakterijas, kurios dauginasi 20-50 laipsnių vandenyje, o esant 50-65 laipsnių temperatūrai nesidaugina, bet vis dar gyvoją. Apsaugai nuo bakterijų rekomenduojama profilaktiškai 1-2 kartus per mėnesį pakelti boilerio vandens temperatūrą iki maksimalios bent kelioms valandoms. Esant paprastam boileriui su mechaniniu valdymu, tai reiktų padaryti rankiniu būdu. Visi naujos kartos boileriai su elektroniniu valdymu turi apsaugą nuo bakterijų ir automatiškai kelia temperatūrą vieną kartą per savaitę.