Vandens siurblių priežiūra ir gedimai. Kada patartina keisti vandens siurblį.


Vandens siurblys – tai įrenginys, skirtas vandens perkėlimui iš vienos vietos ar gylio į kitą. Šiuo metu gamintojai siūlo įvairių rūšių vandens siurblius šuliniams, tačiau vieni populiariausių dabar yra hidroforai. Kiekvienam prietaisui, dėl tam tikrų priežasčių kartais atsiranda menkų arba didelių gedimų. Ne išimtis ir vandens siurbliai. Aptarti visas situacijas, kai vandens siurblys nebeveikia ar veikia prasčiau būtų sunku, mat detalių ir siurblių rūšių yra daug. Todėl kiekvienu gedimo ar nekokybiško įrenginio darbo atveju vertėtų pasitarti su specialistais. Tačiau, siekdami pirkėjus edukuoti ir apsaugoti nuo ateityje galbūt kilsiančių vandens siurblio problemų, trumpai aptarsime kelias pagrindines jų gedimo priežastis. Teisingai įvertinta situacija leis greičiau prieiti prie sprendimo būdo – ar apsimoka sugedusį elementą keisti nauju, o galbūt geriau dairytis naujo, nes pastarasis gedimas kainuos brangiau negu naujas įrenginys?

Dėl plačios šių sistemų įvairovės, vandens siurblius galima montuoti šuliniuose, ne itin giliuose gręžiniuose, slėgio pakėlimo tinkluose (hidroforuose) ir pan. Įrenginiai – labai patogūs, parduodami optimalia kaina. Visgi, ši technologija kartais genda. Tam priežasčių yra ne viena. Kadangi vandens siurblio sistemą sudaro keletas mechanizmų, kurios nors vienos gedimo atveju darbas pašlyja ir kitose. Natūralu, kad į vieną visumą sujungtos detalės turi veikti išvien, o jei užkemšama, užšąla ar pritrūksta oro jos viduje kažkuriai detalei, galima pamiršti apie sklandų vandens tiekimą. Kaip jau minėta, viena dažniausiai pirkėjų pasirenkamų vandens siurblių rūšių – siurbliai su hidroforu. Tiesa, Lietuvoje, vyraujant šaltoms žiemoms, vėlyviems pavasariams ir gana atšiauriam rudeniui, stipriai žemiau nulio nukritusi temperatūra gali sugadinti hidroforą. Prie minusinės temperatūros vandens siurblyje esantis vanduo užšąla ir kaip mat sugadina siurblį. Tokiu atveju, siurblio taisymas atsieis labai daug, o kai kada net patariama ieškoti naujo.

Kiti vandens siurblių gedimai: siurblio relės užkalkėjimas dėl per mažo vandens lygio gręžinyje, tam pakanka tik išvalyti relę. Jeigu siurblyje vandens lygis nekyla, gali būti, kad trūko riebokšlis, sudilo darbo ratas, siurblio sparnuotė beviltiškai susikraipė ir pan. Tokiu atveju, prognozės ne kokios ir gali tekti pirkti naują vandens siurblį. Kur kas lengvesnis gedimas – dažnas siurblio išsijunginėjimas. Tikėtina, kad plyšusi jo membrana. Ją galima pakeisti. Taigi, šių pagrindinių gedimų reikėtų vengti, o susidūrus su tokia problema – nedelsiant kreiptis pas specialistus.

vandens siurblio keitimas