Šildymas – svarbi kiekvienų namų dalis. Svarbu ne tik teisingai pasirinkti šildymo sistemų įrenginius, bet ir žinoti dažniausiai pasitaikančius gedimus. Pateikiame dažniausių gedimų ir jų taisymo būdų sąrašą.

1. Nekaistantis vanduo. Šios problemos priežastimis dažniausiai būna sutrikusi motorizuotų vožtuvų ar termostato veikla, žemas vandens lygis bei diafragmos gedimai. Norėdami išsiaiškinti tikslią priežastį, visų pirma patikrinkite dujinio katilo slėgį ir termostatą. Jei atlikę apžiūrą įtariate, kad bėda slypi diafragmoje arba vožtuvuose, didelė tikimybė, kad teks visiškai pakeisti sugedusį komponentą. Bet kuriuo atveju rekomenduojame išskviesti specialistą. Šis galės atlikti saugią patikrą ir, jei prireiks, pakeis sugedusią detalę.

2. Vandens pratekėjimas arba lašėjimas. Priklausomai nuo to, kur prateka vanduo, galimi įvairūs sistemos gedimai. Gana dažnai gedimai aptinkami cirkuliacinio siurblio jungtyje arba slėgio vožtuve. Slėgio vožtuvas dažniausiai sugenda tada, kai slėgis yra nuolat pakilęs virš normos lygio. Jei vanduo patenka per siurblio jungtį, greičiausiai ši tiesiog nusidėvėjo ir reikia ją pakeisti nauja. Jei vandens pratekėjimą aptikote aplink vamzdžius, visų pirma patikrinkite, ar visi komponentai prijungti tinkamai. Šis gedimas gali reikšti ir susidariusią koroziją.

3. Neįprasti garsai, sklindantys iš dujinio katilo. Įvairūs keisti garsai atsiranda dėl į sistemą patekusio oro, per žemo vandens lygio, vandens užvirimo arba vamzdžių gedimo. Garsas, panašus į užkaitusį virdulį, gali byloti apie sistemoje esančio vandens perkaitinėjimą. Dėl kalkių ir nuosėdų susikaupimo šilumokaityje, sutrikdoma vandens srovė katilo viduje ir vanduo pradeda užvirinėti. Tokių perkaitimo atvejų dažniau pasitaiko kalkėto vandens teritorijose. Išgirdus neįprastus vandens kunkuliavimo garsus, patariame jų neignoruoti. Pastovus vandens virimas katile apsunkina jo darbą ir su laiku šis tampa ne toks sklandus, gali atsirasti ir kitų, rimtesnių gedimų.

4. Išsijunginėjanti indikatoriaus šviesa. Šios problemos priežastimi neretai būna sugedusi termopora, kuri stabdo dujų tiekimą arba ties indikatoriaus šviesele susikaupusios nuosėdos. Jei bandysite iš naujo įjungti indikatoriaus šviesą, prieš tai patikrinkite dujotiekį. Įsitikinę, kad katilas prijungtas prie veikiančio dujotiekio sistemos galite bandyti iš naujo įjungti švieselę. Jei ši ir toliau išsijunginėja, profesionaliai apžiūrai rekomenduojame išskviesti specialistą.

5. Žemas slėgis. Žemą slėgį sukelia centrinio šildymo sistemos nesklandumai. Norėdami patikrinti katilo slėgio lygį, žvilgtelkite į įmontuotą matuoklį. Jei šis rodo žemiau 1, galimai nutekėjo vanduo arba sugedo papildymo/nupylimo arba apsauginis vožtuvas.

6. Užšalęs kondensinis vamzdis. Šis vamzdis susidariusį atliekamųjų dujų rūgštinį vandenį atskiria nuo katilo, kad pastarasis drenažu nutekėtų į lauką. Veikiamas lauko temperatūros, kondensinis vamzdis gali užšalti. Tokiu atveju apie užšalusį vamzdį neretai indikuoja ir praneša pati katilo sistema. Internete rasite ne vieną instrukciją, kaip, naudojant šiltą vandenį šį vamzdį galima atšildyti. Tačiau jei nesate tikri, ar sugebėsite tai padaryti patys, išsikvieskite profesionalus.

7. Termostato sutrikimai. Termostato gedimai dažnai susiję su rodmenų tikslumo praradimu, pastoviu kaitinimo įjunginėjimu ar išjunginėjimu tuomet, kai tai neturėtų būti daroma. Prieš bandydami diagnozuoti problemą, patikrinkite, ar visi nustatymai nustatyti teisingai. Kartais problema gali būti tiesiog per žema nustatyta šildymo temperatūra. Jei esate įsitikinę, jog nustatymai teisingi, tuomet didelė tikimybė, jog termostatas laikui bėgant tiesiog nusidėvėjo ir reiktų jį pakeisti nauju.

8. Nešylantys radiatoriai. Jei šyla ne visi radiatoriai arba šyla tik apatinė jų dalis, galimai sistemoje prisikaupė nuosėdų arba oro ir šiluma negali tolygiai pasiskirstyti. Jei šyla tik apatinė radiatoriaus dalis, gali reikėti jį nutekinti. Tai ganėtinai nesudėtinga procedūra, kurią galite atlikti patys.

9. Katilo išsijunginėjimas. Šio nesklandumo priežasčių diapazonas labai platus. Išsijunginėjimą gali sukelti sugedęs termostatas, dėl užkimšto vožtuvo susilpnėjusi vandens srovė, vamzdžiuose susikaupęs oras ar žemas slėgis. Kiekviena iš šių problemų aprašyta viršuje pateiktuose punktuose. Jei patys nesugebate rasti dujinio katilo gedimo priežasties, tai padaryti palikite specialistui, kuris, radęs sugedusią dalį, ją sutvarkys ar pakeis nauja.

Visus Asortimente turimus dujinius katilus galite peržiūrėti paspaudę ant nuorodos žemiau.

Dujiniai katilai